reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A9 yola çıktı

Son zamanlarda Samsung’un amiral gemisi modeli Galaxy S6’ya ve şimdiden dedikoduları çıkan Galaxy S7’ye odaklansak da teknolojinin bir de A serisi orta-üst seviye telefon ailesi mevcut. Gelen haberlere bakarsak ailenin yeni üyesi Galaxy A9 çok yakında karşımıza çıkabilir.

Daha önce bir kez teknik özellik dedikodusu gelen Galaxy A9, Bluetooth SIG sertifikasına kavuştu ve ilk kez resmi olarak kendini gösterdi. Bluetooth SIG sertifikası, cihazın yakın zamanda duyurulması için önünde hiçbir engel kalmadığı anlamına geliyor. Yani Galaxy A9 için tüm hazırlıklar tamam ve şimdilik Samsung’un belirlediği tanıtım tarihini beklememiz gerekiyor. Birkaç görsel sızıntısından sonra telefonun yakın zamanda resmen tanıtılacağını düşünüyoruz.

galaxy-a9-bt-cert-640x390
Gelelim Galaxy A9’un daha önce sızan teknik özelliklere. 6 inçlik bir ekranla gelmesi beklenen telefonda 1,8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 620 işlemci, Adreno 510 grafik işlemci, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, Çift SIM kart desteği, 16 MP arka kamera, 5 MP ön kamera ve 128 GB’a kadar artırılabilir microSD kart desteği gibi özelliklerin bulunacağı iddia ediliyor.

*Haberde kullanılan ana görsel Samsung Galaxy A8’e aittir.

YORUMLAR