reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A10

Bir ilke imza atacak özelliğiyle Samsung Galaxy A10 ortaya çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji Samsung, orta seviye modelleri üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Bu noktada gündeme gelen Galaxy S10, önemli bir ilke imza atacak gibi duruyor.

Orta seviye modeller her geçen gün daha çok önem arz ediyor. Çünkü amiral gemilerinin fiyatları gün geçtikçe daha pahalı hale geliyor. İşte bunun önemini iyi bilen firmalardan Samsung, Galaxy A10 üzerinde çalışıyor. Detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Galaxy A9’un üzerine konumlandırılan Samsung Galaxy A10, ekrana entegre parmak izi okuyucuyla gelecek deniyor. Bu teknolojiyi benimseyecek firmanın ilk akıllı telefonu olacağı iddia edilen Samsung Galaxy A10, bu açıdan büyük merak uyandırıyor. Bu ilke imza atması için Galaxy S10 ailesinden önce tanıtılması gereken telefon, oldukça yakında bulunuyor. Ocak ayı içerisinde tanıtılması olası olan telefon hakkında şimdilik başka bir bilgi yer almıyor. Ancak ekrana entegre parmak izi okuyucusu gayet güzel bir detay olarak karşımızda bulunuyor. Burada firmanın optik bir sensör kullanması bekleniyor. Galaxy S10 ailesinde ise ultrasonik sensör beklentisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A9 hangi teknik detaylara sahip?

Cihaza teknik olarak baktığımız zaman karşımıza ilk olarak 2.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 660 işlemci ve 6 GB RAM çıkıyor. Dahili depolaması 128 GB olan ve microSD desteği (512 GB’a kadar) bulunan cihaz, 3.800 mAh kapasitesinde pile sahip. Bu pil USB-C üzerinden adaptif hızlı şarj (Değişken değil daha güvenli stabil akım) edilebiliyor. 6,3 inç 1080×2220 piksel Super AMOLED Infinity Display ekranı bulunan Samsung Galaxy A9, kutusundan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. Modelin arkasında dörtlü kamera sistemi yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Şirketin yeni arayüz yapısı One UI