reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge+

Samsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge+ sahiplerini üzecek gelişme

Samsung‘un üç sene önce kullanıcılarla buluşturduğu Galaxy Note 5 ve S6 Edge+ sahiplerinin canını sıkacak yeni bir gelişme gün yüzüne çıktı.

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri yazılım güncellemesi. Özellikle Android telefonlarda markalar sadece iki yıl yazılım güncellemesi garantisi sunabiliyor. Sonrasında ana sürüm güncellemeleri son buluyor. Fakat bu cihazın hiçbir güncelleme almadığı anlamına gelmiyor. Aksine kimi zaman güvenlik zafiyetlerinin kapatılması gerekiyor. Fakat Samsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge+ kullanıcıları bu güvenlik paketlerinden mahrum kalacak gibi görünüyor. Bu durumu ortaya çıkartan ise marka tarafından paylaşılan bir liste oldu. Samsung kısa bir süre önce eylül ayında güvenlik güncellemesi alacak modellerin listesini açıkladı. Paylaşılan bu listede 2015 senesinde piyasaya sürülen Samsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge+ modellerinin yer almaması dikkat çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette bu sadece Samsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge+ modellerine özgü bir durum değil. Aksine pek çok marka Google‘ın aylık güvenlik güncellemelerini kullanıcılarına iletmekten vazgeçiyor. Fakat bu durum sanıldığından çok daha önemli. Kısacası telefonunuz eskidikçe ve marka güvenlik güncellemelerini iletmekten vazgeçtikçe elimizdeki cihaz daha korunmasız bir hale bürünüyor. Bu durumun son mağdurları ise Samsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge+ modelleri oldu.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy Note 9 tanıtımı