reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 7’nin göz taraması teknolojisi görüntülendi

Samsung’un göz taraması teknolojisini akıllı telefonlarına entegre etme niyetinde olduğu uzun süredir biliniyor; Note 7’de bu teknolojiye yer verileceğine ise kesin gözüyle bakılıyordu. Son 24 saat içinde yayılan bu görselle beraber göz taraması özelliğini beklemememiz için ortada bir neden kalmadı.

Samsung Galaxy Note 7‘nin teknik özelliklerine dair sızıntılar devam ediyor. Merakla beklenen akıllı telefonu tanıtım tarihinin resmiyet kazanmasının ardından bir Weibo kullanıcısının paylaşımı, akıllı telefonun göz taraması teknolojisine sahip olup olmayacağı konusundaki soru işaretlerini tamamen giderdi.

@23NoRI adlı kullanıcının yayınladığı fotoğraflarda Samsung Galaxy Note 7 olduğu anlaşılan bir telefonun tuş kilidi ekranı görünüyor. Ekranın alt kısmında şekil çizme ekranı, üst kısımda ise iki adet daire bulunuyor. İkinci fotoğraf ise bu alana kullanıcının gözlerini okutması gerektiğini tarif eden bir ekranı gösteriyor. Böylece Iris Scanning yani göz taraması özelliği bir Samsung cihazına gelmiş oluyor.

Elbette konu hakkında yüzde yüz emin olabilmek için 2 Ağustos tarihindeki Unpacked 2016 etkinliğini beklemek gerekiyor.