reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy note 8
samsung galaxy note 8

Samsung Galaxy Note 8’i satın almayı düşünenlere güzel haber

Teknoloji dünyası Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy Note 8’i dört gözle bekliyor. 23 Ağustos’ta New York’ta gerçekleşecek etkinlikte tüm detayları açığa çıkacak Galaxy Note 8’in beklenen tarihten önce satışa sunulabilir.

Daha önceden eylül ayında piyasaya sürüleceği iddia edilen telefon gelen son haberlere göre 24 Ağustos’ta Amerika’da kullanıcıların beğenisine sunulacak. Best Buy’da çalışan bir personelin aktardığı bilgiye göre Galaxy Note 8, tanıtılmasından bir gün sonra Amerik’da satışa sunulacak. Telefonun Amerika’da piyasaya sürülmesinin ardından Avrupa’da da kısa bir süre içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

8 Eylül’de Avrupa’da piyasadaki yerini alacağı belirtilen Galaxy Note 8, Amerika’da Snapdragon 835 işlemcisiyle, Avrupa’da (Türkiye dahil) Exynos 8895 işlemcisiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. 2.960 x 1.440 piksel çözünürlüklü ve 18.5:9 en-boy oranlı 6,3 inçlik Super AMOLED ekranın tercih edileceği telefonda 6 GB RAM’in ve 64 GB’lık dahili hafızanın tercih edileceği konuşuluyor. MicroSD kartlarla hafızası artırılabileceği söylenen telefonun arkasında 12 megapiksel çift kameranın olacağı ifade ediliyor. Optik görüntü sabitleme teknolojisine destek vereceği söylenen çift kameranın 2 kat optik yakınlaştırma yapabileceği dile getiriliyor. Telefonun ön yüzünde ise 8 megapiksellik kameranın olacağı belirtiliyor. USB-C destekli Galaxy Note 8’de beklenen pil kapasitesi ise 3.000 mAh. Geliştirilmiş S Pen’le gelmesini beklediğimiz Galaxy Note 8’in yurt dışında 1.000 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. Bu iddiaların doğru olup olmadığını 23 Ağustos’ta hep birlikte göreceğiz.