reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note III ilk kez görüntülendi

İki gün önce Galaxy S IV‘ü Türkiye’de satışa sunan Samsung, bir taraftan da Galaxy Note II‘nin yerini alacak Galaxy Note III‘ün çalışmalarını sürdürüyor. Güney Koreli şirketin bu yılın yaz aylarında görücüye çıkarmaya hazırladığı Galaxy Note III ilk kez Android Headlines isimli internet sitesi tarafından görüntülendi.

Advertisement

Android Headlines uzun zamandır 5,9 inç ekranla birlikte geleceği söylenen Galaxy Note III’ün 5,99 inç ekrana sahip olacağını belirtiyor. 5,99 inçlik Full HD AMOLED ekranı ve 3 GB RAM’i bünyesinde barındıracağı iddia edilen cihazda Exynos 5 Octa (sekiz çekirdekli) işlemcisinin kullanılacağı ifade ediliyor. Bu işlemcinin Cortex-A15 işlemcisinin 2 GHz hızında, Cortex-A7 işlemcisinin ise 1,7 GHz hızında olacağı söyleniyor.

Android 4.2.2 işletim sistemli cihazın 16,32 ve 64 GB dahili depolama alanı seçenekleri ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Android Headlines tarafından yayınlanan fotoğrafa bakıldığında Galaxy Note III’ün ekran çerçevesinin Galaxy S IV‘e göre biraz daha büyük olduğu görülüyor. (Soldaki cihazın Galaxy Note III olduğu iddia ediliyor) Akıllı telefon ve tablet deneyimini bir arada sunacak olan cihazın diğer teknik detayları henüz belirsizliğini koruyor.