reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung Galaxy S serisinin satış rakamı 200 milyona ulaştı

Samsung, bugüne kadar ne kadar Galaxy S serisi akıllı telefon sattığını açıkladı. Güney Koreli şirket, Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamındaki Unpacked etkinliğinde, 2010 yılından bugüne  200 milyon Galaxy S serisi akıllı telefon satışı gerçekleştirdiğini duyurdu. Şirketin paylaştığı bu bilgi Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S4 ve bu telefonların mini modellerini kapsıyor.

Samsung, 2012 yılında 200 milyon Galaxy S serisi telefon satacağını öngörse de, şirket bu rakama iki yılının ardından ulaşmayı başardı. Geçtiğimiz yıl 100 milyonluk Galaxy S serisitelefon satışı gerçekleştiren Samsung, bir yılllık sürenin ardından bu rakamı 200 milyona çıkardı. 2013’ün ekim ayında 40 milyon Galaxy S4 sattığını ifade eden Samsung, nisan ayında piyasaya sürülecek Galaxy S5 ile bu rakamı dahada yukarı seviyeye çekecek. Son bir not; Apple, 2013’ün kasım ayında toplamda  421 milyon iPhone sattığını belirtmişti.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Galaxy S serisinin satış rakamı 200 milyona ulaştı” için bir cevap

  1. ismail ozan izci dedi ki:

    2011 yılından beri s2 kullanıyorum, kapak artık kırılmaya başlamıştı, pil de eskimişti, çinden 15 TL ye kapak, 20 TL ye de pil sipariş ettim, kapıma kadar geldi. Orijinal midir bilmem ama, yakından dikkatlice incelediğim halde orijinali ile arasında herhangi bir fark gözlemlemedim, bire bir yerine de oturdu.
    Galaxy serisini plastik diye eleştirirler, fakat bu aynı zamanda telefonun “darbelerde esneyebilmesi” demek oluyor.

    En önemlisi, bu gibi çok sayıda satmış marka ve modellerde, çıkışından üç sene sonra dahi yedek parça sıkıntısı yaşamıyorsunuz.