reklamı kapat

POPÜLER

Blackphone

Gizliliğine önem verenlerin telefonu: Blackphone

Sıradan bir akıllı telefon kullanarak kişisel gizliliğin pek fazla korunamadığı artık hepimizin malumu. Ancak bunu yaptığını iddia eden bir akıllı telefon var. Android altyapısını üzerine geliştirilen Blackphone, PrivatOS adını taşıyan özel bir işletim sistemi kullanıyor. Bu işletim sistemi ve ön yüklü olarak gelen uygulamalar hem gizliliği koruyor hem de anonimlik sağlıyor.
Blackphone
Blackphone’un sahip olduğu Silent Phone, Silent Text ve Silent Contacts uygulamalarıyla yapılan aramalar, gönderilen SMS’ler ve video görüşmeleri gizleniyor. 100 MB’a kadar dosyaları özel olarak transfer etmeye imkan tanıyan telefon internette de gizlilik vadediyor. Yapılan aramalar, gezilen internet siteleri takip edilemiyor. Güvenilir olmayan Wi-Fi ağlanrı da otomatik olarak devre dışı bırakılıyor. Yüklenen uygulamaların izinleri de telefonda tek bir ekrandan yönetilebiliyor. Özel bir güvenlik duvarıyla korunan telefona uzatan erişmek ve içindeki tüm bilgileri silmek de mümkün.
Blackphone
Bu özel yeteneklerini bir kenara koyduğumuzda Blackphone oldukça makul seviyede teknik özelliklere sahip. 2 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli bir işlemciden güç alan telefonun RAM’i 2 GB, dahili depolama alanı ise 16 GB. Blackphone’un 4,7 inç büyüklüğündeki ekranı HD (720p) çözünürlükte. Ana kamerasının çözünürlüğü ise 8 megapiksel. LTE destekli telefon, 629 dolar fiyat etiketiyle ön sipariş alıyor.