reklamı kapat

POPÜLER

Expert RAW Samsung

Samsung Galaxy S21 Ultra için çıkan özel uygulama: Expert RAW

Samsung Galaxy S21 ailesinin en iyisi konumunda yer alan Samsung Galaxy S21 Ultra için bu sefer özel bir uygulama kullanıma sunuldu.

Advertisement

Samsung Galaxy S21 Ultra, Samsung’un şimdiye kadar yaptığı en iyi mobil kamera sistemlerinden birisi taşıyor. Bu gelişmiş kamera sistemi artık daha da iyi hale geldi. Bu bağlamda gelen başlıkta da bahsettiğimiz yeni uygulama Expert RAW, ilk olarak Güney Kore merkezli olarak Galaxy Store üzerinden indirmeye açıldı. İleride başka Samsung cihazlara da destek vermesi beklenen uygulama, Galaxy S21 Ultra modeline telefoto kamera için “Pro Mode” getiriyor.

Expert RAW kamera uygulaması, Galaxy S21 Ultra sahiplerinin telefonlarının ana, ultra geniş açı, 3x telefoto ve 10x telefoto kameralarında Pro Mode aktif etmesine ve kullanmasına imkân tanıyor. Pro Mode sayesinde kişilere birçok detaylı manuel fotoğraf çekim ayarları sunuluyor.

Bu arada Expert RAW ile sadece bunlar gelmiyor. Söylendiği kadarıyla bu yeni uygulama ile Galaxy S21 Ultra modeli HDR desteği kazanıyor ve fotoğrafları kayıpsız JPEG ya da 16-bit DNG RAW formatlarında dışa aktarabiliyor. DNG RAW formatında kaydedilen fotoğraflar tüm veriyi bünyesinde taşıdığından çok daha rahat şekilde düzenlenebiliyor.

Expert RAW ile dikkat çeken Samsung Galaxy S21 Ultra için kamera detayları şöyle

Telefonun arkasında tam olarak dörtlü kamera yer alıyor. Burada 108 megapiksel 1/1,33 inç F1.8 ana + 12 megapiksel 1/2,55 inç F2.2 ultra geniş açı + 10 megapiksel 1/3,24 inç F2.4 3x optik telefoto + 10 megapiksel “periskop temelli” 1/3,2 inç F4.9 10x optik zoom kameraları bir araya geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önde ise 40 megapiksel 1/2,8 inç F2.2 selfie kamera yer alıyor. Modelin arka kamera modülünde ayrıca LED flaş, mikrofon ve lazer otomatik netleme sistemi de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın