reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Tab S7 serisinden sevindiren ekran detayı

Samsung Android tablet pazarında ses getirecek iki yeni model geliştiriyor. Samsung Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus iddialı bir ekran detayı ile geliyor.

Samsung Galaxy Tab S6 Android tablet modelinin üzerine Samsung Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus geliyor. İşte bu modeller, sağlam kaynaklara göre 120 Hz AMOLED ekranlar ile yolda bulunuyor. Biliyorsunuz üst seviye Android tabletlerin bir numaralı rakibi iPad Pro’larda da uzun süredir 120 Hz ekran yer alıyor ve bu çok akıcı bir deneyim sunuyor. Yeni tabletlerine 120 Hz yenileme hızı getirerek gerçekten çok ama çok güzel bir adım atacak gibi görünen teknoloji devi Samsung, bu konuda kullanıcıları da heyecanlandırmış durumda. Ancak 2020 yılında halen Android tabletlerin en büyük sorunu olarak donanım değil yazılım gösteriliyor. Bu konuda ise aslında en büyük işlerden birisi Android’in arkasındaki Google’a düşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Tab S7 modelleri dikkat çekerken, Türkiye’de en son Samsung Galaxy Tab S6 Lite satışa çıkmıştı

Kısaca hatırlamak adına tablet Galaxy Tab S6 ile hemen hemen aynı tasarıma sahip. Genel olarak şık görünen ve bir S Pen kalem ile gelen model, gücünü Exynos 9611 işlemci ile 4 GB RAM‘den alıyor ve 64 GB / 128 GB depolama seçenekleriyle (1 TB’a kadar microSD desteği) elde edilebiliyor. Kutusundan Android 10 üstü One UI 2.0 ile çıkan Android tablet Galaxy Tab S6 Lite, 10,4 inç TFT LCD ekranında 2.000×1.200 piksel çözünürlük sunuyor. Üç farklı renk seçeneği bulunan dikkat çekici tabletin, 7.040 mAh kapasitesinde bir pili bulunuyor. Önde 5 megapiksel, arkada ise 8 megapiksel kamera yer alan 3,5 mm kulaklık girişli tabletin, Türkiye’de sadece Wi-Fi versiyonuyla elde edilebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Huawei’nin yeni Android tableti