reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro görücüye çıkarıldı

Dikey formlu katlanabilir telefon modeli Galaxy Z Flip5 için bugün Samsung Galaxy Z Flip5 Retro isimli özel bir versiyon görücüye çıkarıldı.

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro, Samsung’un tarihinde önemli bir yeri bulunan Samsung E700 özelinde hazırlanmış bir versiyon. O ikonik katlanabilir yapılı cep telefonunun rengini taşıyan Galaxy Z Flip5 Retro, E700’ün dışındaki ekranda gösterilen ikonik saat göstergesini de kullanıyor ve yukarıdaki galeride görebileceğiniz zengin bir kutu içeriğiyle geliyor. Galaxy Z Flip5 Retro, 1 Kasım’dan itibaren Güney Kore‘de ve 2 Kasım’dan itibarense İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya ve Avustralya‘da sınırlı sayıda satışa sunulacak. Türkiye satışını beklemediğimiz modelin henüz fiyatı konusunda bir açıklama yapılmıyor. Ancak normal Galaxy Z Flip5 ile Galaxy Z Flip5 Retro arasından fiyat açısından aşırı fark olması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip5 bizim gündemimize en son dayanıklılık konusunda gelmişti. YouTube üzerinde canlı olarak yayınlanan bir deneme kapsamında Galaxy Z Flip5 modeli tam 401.146 kez açılıp kapandı, 223 bin seviyesinde menteşesi sorun yaşatmaya başlayan telefon, 401 binden sonra ekranı üstünde bir mor çizgi göstermeye başladı. 400 binde telefonun menteşesi de ciddi şekilde kullanılmaz hale geldi.

Bu elbette çok bilimsel bir test değildi ancak katlanabilir telefon Samsung’un söylediği kadar sağlam ve gündelik kullanım senaryolarında uzun süre sorun yaşatacak gibi görünmüyor. Bu testte bir diğer dikey katlanabilir telefon modeli Razr Plus / Razr 40 Ultra’nın ise 126 bin katlanma sonrasında pes ettiği aktarılıyor.

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER