reklamı kapat

POPÜLER

”Samsung Gear 3 telefona bağlanmadan arama yapabilecek”

Geçtiğimiz yılki IFA fuarında ilk akıllı saati Galaxy Gear‘ı tanıtan Samsung, bundan sadece altı ay sonra Gear 2‘yi ve Gear Fit‘i piyasaya sürmüştü. Samsung’un önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek IFA’da yeni bir akıllı saat tanıtması beklenmese de Samsung Gear 3’e ilişkin kimi söylentiler dolaşmaya başladı bile.

Pocketnow’ın haberine göre Gear 2 ile Gear 3 arasındaki en büyük fark ekran olacak. Söylenene göre Gear 3’te kavisli ekran kullanılacak. 1,6 inçlik kare ekranla gelen Gear 2’Nin aksine Gear 3’ün daha ince çerçeveli dikdörtgen ekranla geleceği düşünülüyor. Dahası AMOLED ekran Gear Fit’ten daha da kavisli olacak ve Android Wear yerine işletim sistemi olarak Tizen‘i kullanacak.

Buna ek olarak Gear 3’te kamera bulunmayabileceği, ancak üzerinde bulunan hücresel radyo ile kendi başına arama yapıp mesaj gönderebileceği iddia ediliyor. Cihazın önümüzdeki ay piyasaya çıkmaya hazırlandığı iddia edilirken IFA’da tanıtılıp tanıtılmayacağı meçhul.

Koreli teknoloji firması giyilebilir cihaz serisini epey genişletecek gibi görünüyor. Zira Gear 3’e ek olarak Samsung’un bir de Gear Solo adlı bir cihazla karşımıza çıkacağı konuşuluyor.

Haberde kullanılan görsel konsept çizime aittir.