reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S3

Samsung Gear S3 akıllı saat kullanıcılarına müjde

Samsung‘un Türkiye’de oldukça popüler akıllı saat modellerinden Gear S3, geçtiğimiz ay Tizen 3.0 sürümüne güncellenmişti. Samsung Gear S3 modeline bu güncelleme sonrası oluşan pil sorunu için güncelleme geldi.

Detaylı incelemesine burada yer verdiğimiz akıllı saati Samsung Gear S3, şık tasarımıyla en çok beğenilen modeller arasında yer alıyor. Classic ve Frontier olmak üzere iki farklı versiyona sahip olan saat, Tizen 3.0‘a güncellendiği “Value Pack” paketiyle Watch Only isimli bir modu beraberine getiriyor. Bu mod aktif edildiği zaman tüm akıllı özellikleri kapatılan saat, bu sayede tam 40 gün kullanım süresi ortaya koyabiliyor. Ancak bu güncelleme sonrasında pili çok daha hızlı bitmeye başlayan saat, artık bu derdinden kurtuluyor. Sorunu çözen güncellemeyi geçtiğimiz hafta Amerika’da çıkartan Samsung, bugün Avrupa’daki kullanıcılara da çıkartmış durumda. Türkiye’nin de dahil olduğu R760XXU2CQL1 güncellemesi, yaşanan can sıkıcı pil sorununu çözüyor.

Samsung Gear S3

Teknik detaylarıyla Samsung Gear S3

Samsung Gear 3, hatırlamak gerekirse 1,3 inçlik 360×360 piksel yuvarlak AMOLED ekran üzerine kuruluyor. 4 GB dahili hafızası bulunan ve gücünü Exynos 7270 işlemciden alan saat, 768 MB RAM miktarına sahip. Bluetooth, NFC, WiFi teknolojileriyle gelen 380 mAh bataryalı akıllı saat, Corning Gorilla Glass HR+ ile korunuyor. IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı da dayanıklı olan Gear S3’ün frontier versiyonunda MIL-STD-810G standartları da bulunuyor. Hoparlör, GPS, barometre ve ivme ölçer ise saatin sunduğu diğer özellikler arasında yer alan ürün, yukarıda da söylediğimiz gibi Samsung’un kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemi üzerine kuruluyor. Saatin ülkemizdeki satış fiyatı an itibariyle 1.500 TL’den başlıyor.

İlgili Video