reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, giriş seviyesi OLED televizyonlar tanıttı

Güney Kore merkezli teknoloji devi  Samsung, bugün giriş seviyesi OLED televizyonlar tanıttı. Şirket daha önce üst sınıfa odaklanıyordu.

Samsung, uzun yıllar LCD temelli QLED televizyonlar sattıktan sonra gerçek OLED televizyon işine de girmişti. OLED TV’lerini uzun süredir birçok pazarda satan marka, bugün yeni tanıttığı S85D serisiyle alt seviyedeki rekabete dahil oldu. 55-inç, 65-inç ve 75-inç boyutlardaki sırasıyla 1.700, 2.100 ve 3.400 dolarlık S85D serisi, Güney Koreli LG Display’den geldiği “tahmin edilen” OLED panelleriyle (WOLED olabilir) canlı renkler ve gerçek siyahlar sunuyor. Güçlerini NQ4 AI Gen2 işlemciden aldığı aktarılan televizyonlar, çift bacaklı standart bir tasarıma sahipler ve giriş seviyesi odağında aşırı ince çerçeveler taşımıyorlar. Dolby Vision desteğinin olmadığı S85D serisi, dört HDMI 2.1 portu üzerinden de 120 Hz sunuyor olmasıyla sevindiriyor ve elbette Tizen OS işletim sistemini merkeze alıyor. Samsung, geçtiğimiz hafta açıklanan ilk çeyrek sonuçlarıyla beklentileri aştı ve yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Şirket, Galaxy S24 ailesinin başarısı ve diğer alanlardaki artışlar sayesinde yaklaşık 52,08 milyar dolar gelir açıkladı. Net operasyon gelirini ise 4,78 milyar olarak açıklayan marka, 2024 yılının ilk çeyreğinde, 2023’ün ilk çeyreğine oranla tam yüzde 933’lük bir kâr artışı elde etmeyi başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan önce yazılım devi Microsoft ve Google’ın çatı şirketi olan Alphabet devasa ilk çeyrek sonuçlarını açıklamıştıMicrosoft, son çeyrekte 61,9 milyar dolar gelir üzerinden 21,9 milyar dolarlık bir net kâr açıkladı. Şirketin geliri yüzde 17, net geliri ise yüzde 20 oranında artmış durumda. Çatı şirket Alphabet ise son çeyreği tam 80,5 milyar dolar gelir ile kapattı. Şirketin net kârı ise 25,5 milyar dolar olarak açıklandı. Alphabet, hatırlamak adına 2023’ün son çeyreğinde 86 milyar dolar gelir ve 20,7 milyar dolar net gelir bildirmişti.

Samsung haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı