reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 6 LOG Tasarım

Samsung, iddiaya göre şu an bu Galaxy’ler üzerinde çalışıyor

 - Güncelleme: 15 Nisan 2024 08:51

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, şu an çok sayıda yeni ürün geliştiriyor, yeni bir sızıntı yüksek ihtimalle hepsini gözler önüne seriyor.

Bir kaynağın “iddia” seviyesindeki paylaşımına göre Samsung bu yıl içinde ve 2025’in ilk çeyreğinde satışa sunmak adına şu ana hemen aşağıdaki Galaxy ürünlerini geliştiriyor.
-Galaxy Z Flip 6
-Galaxy Z Fold 6

-Galaxy Z Fold Ultra
-Galaxy Buds 3 Serisi
-Galaxy Watch 7 Serisi
-Galaxy Ring Akıllı Yüzük

-Galaxy S24 FE
-Galaxy Z Flip FE
-Galaxy Z Fold FE
-Galaxy Watch FE
-Galaxy Buds FE 2
-Galaxy Tab FE

-Galaxy Tab S10 Serisi
-Galaxy XR AR/VR Başlık
-Galaxy Book 4 Edge

-Galaxy S25 Serisi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yolda olan cihazlardan Samsung Galaxy Z Fold 6 modeli en son “239 gram ağırlığında olabilir.” bilgisiyle dikkat çekmişti. Karşılaştırmak adına şu an satışı yapılan Galaxy Z Fold 5 modeli 253 gram ağırlığında. Yani Galaxy Z Fold 6 ile 239 grama inerek aşırı olmasa da bir iyileştirme yapacak firma, yine de pazarın en hafif modelini sunmayacak. Örneğin kısa süre önce tanıtılan Vivo X Fold 3 modeli sadece 219 gramlık bir ağırlık değerine sahip.

Daha önce birçok teknik detayı sızdırılan Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6, resmi kayıtlara göre sadece 25W desteğiyle geliyor. Peki rekabette durum nasıl? Örneğin Vivo X Fold 3 Pro’da tam 100W kablolu, 50W da kablosuz şarj sunuluyor. Normal X Fold 3 ise 80W kablolu şarj desteğiyle geliyor.

Peki yeni Galaxy’ler hakkında başka neler biliyoruz? Dikey formlu Z Flip 6 daha önce yapılan bir sızıntıya göre satıldığı pazara göre ya bir Snapdragon ya da bir Exynos işlemci taşıyacak ve en üstte 12 GB RAM + 512 GB depolama ile alınabilecek. Dışındaki ekranının 120 Hz olacağı da iddia edilen katlanabilir telefon, aktarıldığı kadarıyla yerini aldığı telefondan biraz daha uzun pil ömrü sunacak.

Yatay formlu Galaxy Z Fold 6 ise iddialara göre tüm pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy işlemci ve en üstte 16 GB RAM ile satılacak, 256 GB, 512 GB ya da 1 TB depolama sunulacak ve ana ekranı parlamaları engelleyen bir katmana sahip olacak.

Galaxy S24 Ultra gibi Titanyum bir çerçeveye sahip olacağı da iddia edilen telefon, daha iyi bir soğutma sistemiyle donatılacak, aynı zamanda UWB desteğini de beraberinde getirecek. Galaxy Z Fold 6 ayrıca dışında 6,3-inç içinde ise 7,6-inç 120 Hz AMOLED ekranlar taşıyacak, katlandığı zaman 12.1mm, açıldığı zamansa 5.6mm kalınlığında olacak.

Samsung ürünleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER