reklamı kapat

POPÜLER

Samsung LED TV 6 serisi

Aynı zamanda çevre dostu LED TV 6 serisiyle çevreye ve bütçenize katkı sağlayacağınızı da söylememiz gerek. Bu ay mercek altına aldığımız LED TV 6 serisinin sahip olduğu bu ve diğer tüm özellikleri birer birer masaya yatıracağız, ancak önce kusursuz tasarımından bahsetmeliyiz.

KRİSTAL TASARIM
Dünyanın en ince televizyonlarından biri olarak tasarlanan LED TV 6 serisi, yalnızca 29.9 mm’lik bir inceliğe sahip. 40 inç genişliğinde parlak bir ekranı bulunan LED TV 6 serisinin çerçevesinde ise, kristal şıklığı sunabilecek türden bir malzeme kullanılmış. Cam malzemeyle tasarlanmış ayağının hemen üzerinde bulunan ve ayakla, ekran birleştiren kısım da kristal tasarımla süslenmiş. Bu arada LED TV 6 serisinin kurulumunun oldukça kolay olduğunu ve yalnızca birkaç dakikanızı alacağını da söylemeliyiz. Kontrast oranındaki doygunluk, renklerdeki canlılık ve görüntülerin netliliğine gelince…

KUSURSUZ GÖRÜNTÜ
Mega kontrast oranına, yani 1.000.000:1 değerinde bir kontrast oranına sahip olan LED TV 6 serisi, bu sayede grinin tüm tonlarını rahatlıkla görüntüleyebiliyor. Ayrıca Wide Color Enhancer Pro teknolojisi sayesinde de sahip olduğu LED ekrandaki tüm piksellerin güçlü ve canlı olması sağlanıyor. Eh, böylece LED TV 6 serisiyle ister film izleyin, isterseniz de oyun oynayın, renklerin canlılığına ve derinliğine kendinizi kaptırmadan edemiyorsunuz. 100 Hz Motion Plus teknolojisine de sahip olan cihaz, bu sayede özellikle oyun oynarken oluşabilecek takılma ve bulanıklıkları ortadan kaldırarak daha net görüntüler üretebiliyor. Bu kanıya varmamızın nedenlerinden birinin ise, inceleme sırasında PS3’e bağladığımız LED TV 6 serisinin, Wipeout HD oyununda gösterdiği performansındaki başarısı olduğunu söyleyebiliriz. Wipeout HD’nin yanı sıra karanlık sahnelerden oluşan diğer oyunlarda ve filmlerdeki başarısının had safhada olduğunu da belirtmeliyiz. Bu arada eğer ekranda oluşan görüntünün keskinliğinden rahatsız olursanız, tamamı Türkçe olan menünün içinde kısa bir gezinti sonrasında ulaşabileceğiniz görüntü ayarları sekmesinden ekranın görüntü ayarlarını kolaylıkla yapabiliyorsunuz. LED arka aydınlatmanın seviyesini de belirleyebileceğiniz bu menüden, ayrıca oluşturulmuş olan farklı görüntü modlarını da seçebiliyorsunuz. Dinamik, standart, doğal ve sinema olarak hazırlanmış olan bu modlar, istediğiniz türde görüntüyü size kısayoldan sunuyor. Elbette ses için de böyle bir kolaylık düşünülmüş. SRS Trusurround HD ve Dolby Digital Plus destekli hoparlörlere sahip olan LED TV 6 serisi için yine menü üzerinden ulaşabileceğiniz ve standart, müzik, sinema ile sesi netleştir modlarından oluşan bir bölüm bulunuyor. Ayrıca ses kalitesini tamamen kişiselleştirebilmeniz için bir de ekolayzır bulunduran menü, sesi netleştir modu ile de yalnızca konuşma seslerini güçlendirebilmenizi sağlıyor.

ÇEVRE DOSTU
Evet, yukarıda LED TV 6 serisinin çevre dostu olduğundan bahsetmiştik. Elbette LED TV 6 serisi, çevreyi düşündüğü kadar kullanıcıların sağlığını da önemsiyor. Bu nedenle de LED TV 6 serisinin çerçevesinin geliştirilme aşamasında uçucu organik bileşenlerden kaçınılmış ve geri dönüştürülebilir malzeme kullanılmış. Ayrıca daha az enerjiye ihtiyaç duyan ve cıva içermeyen LED arka ışıkları sayesinde de rakiplerine oranla daha az karbondioksit salınımında bulunan ürün, böylece çevreye duyarlı olduğunu kanıtlıyor. Bu arada LED TV 6 serisinin yine rakiplerine oranla yüzde 40 daha düşük enerji tüketiminde bulunduğunu söylemeli ve eklemeliyiz: LED TV 6 serisi, tüm bu çevreci özellikleri sayesinde Eco Label ödülünü elinde bulunduruyor.

BAĞLANTI ÇEŞİTLİLİĞİ

Üzerinde 4 adet HDMI girişi bulunduran LED TV 6 serisi, bu sayede aynı anda farklı multimedya cihazlarıyla da bağlantı sağlayabiliyor. HDMI girişinin yanı sıra üzerinde bir de USB girişi bulunduran cihaz, böylece kolay bir şekilde herhangi bir taşınabilir belleğe, dijital fotoğraf makinesine veya MP3 çalara bağlanabilir. Hazır bağlantılardan bahsetmişken, LED TV 6 serisinin herhangi bir kablosuz ağ adaptörü veya DLNA bağlantısına sahip olmadığını da üzülerek belirtmeliyiz. Bu nedenle LED TV 6 serisi, aynı ailesinin büyük üyesi Samsung LED TV 7 serisi gibi size farklı bir kullanım alanı sunamıyor.

KALİTELİ TASARIMsamsung-led-tv-6-serisi-2LED TV 6 serisi, sahip olduğu şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor

YUVARLAK HATLARsamsung-led-tv-6-serisi-3Çerçeve, geri dönüşümlü bir malzemeden üretilmiş ve kenarları yuvarlatılmış

KRİSTAL ŞIKLIĞIsamsung-led-tv-6-serisi-4Cam ayağın boyun kısmı, kristal şıklığında hazırlanmış

MEGA KONTRASTsamsung-led-tv-6-serisi-5Mega kontrast oranı sayesinde görüntülerin kalitesine çarpılıyorsunuz

29.9 MM İNCELİK
samsung-led-tv-6-serisi-629.9 mm inceliğe sahip olan LED TV 6 serisi, derin görüntüler üretiyor

ECO LABEL SAHİBİsamsung-led-tv-6-serisi-7LED TV 6 serisi, Eco Label ödülüne sahip olmasıyla çevreye de duyarlı

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Yüzde 40 enerji tasarrufu, tasarım şıklığı, kontrast oranı, görüntü netliği, Wide Color Enhancer Pro teknolojisi.

EKSİLER
DLNA, PIP (Picture-In-Picture), Content Library desteği ve kablosuz ağ adaptörü yok.

SONUÇ
Fazlasıyla duyarlı olmamız gereken enerji tüketimi konusuna el atmış olan LED TV 6 serisi, çevre dostu yapısının yanı sıra, görüntü kalitesi ve şık tasarımıyla da beğeninizi kazanacaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 40 inç geniş ekran

Çözünürlük
• 1920x1080p

Arka Aydınlatma
• LED

Motion Plus
• Var (100 Hz)

Kontrast
• Mega Kontrast

Bağlantılar
• HDMI (4 adet), Scart, USB
• DVI Audio
• Digital Audio, D-sub
• Kompozit, RF Girişi

Dahili Hoparlör
• 2×10 W

Kulaklık Girişi
• Yok

Enerji Tüketimi
• 140 W

Boyutlar
• 983 x 631 x 29.9 mm

Ağırlık
• 18.4 kilogram