reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, yeni LED TV serisi ile rekabeti kızıştırıyor

19 ila 65 inç arası değişen ekran boyutu sunan bu seri bugüne kadar piyasaya sürülmüş en kapsamlı seri olma özelliğini de gösteriyor. Her kesimden tüketiciye seslenebilecek tarzda modellere sahip olan Samsung LED TV serilerinden diğerleri arasında lider konumda bulunmakta olan 9000 serisi inanılmaz inceliği, dahili 3D işlemcisi, dokunmatik ekranlı uzaktan kumandasıyla LED TV standart anlayışına yeni bir soluk getiriyor.
samsung-2TÜMLEŞİK 3D İŞLEMCİ İLE GELECEĞİ YAKALAYIN
2010’un LED TV serileri olan 7000, 8000 ve 9000 serilerinin tümünde, tam ve yarı  HD çözünürlük formatları ile Blu-Ray Disk Birliğinden onaylı, ‘Blu-Ray 3D’ standardı gibi birçok 3D standardına uyumlu şekilde geliştirilmiş olan Samsung’un kendi geliştirmiş olduğu tümleşik 3D işlemci ve verici de yer alıyor. Böylece daha inandırıcı ve gerçekçi görüntüler sunan seride bulunan Samsung 3D işlemcinin bir diğer özelliği ise 2D içerikli görüntüleri işleyerek gerçek zamanlı olarak 3D’ye dönüştürmesi. Bu sayede kullanıcı filmleri ve maçları daha ‘içeriden’ izleyebilecek. Bunun yanında tüketicilerin artan ‘sınırsız içerik’ taleplerini de karşılamaya hazır olan Samsung 2010 LED TV serisi, sahip olduğu Internet@TV özelliği ile kullanıcıların; AccuWeather, AP News, Blockbuster, eBay , Fashion TV, NetFlix, Picasa, Pandora, Travel Channel, Twitter ve Youtube gibi sitelerden içerik edinebilmelerini mümkün kılıyor.
samsung-3GÖRÜNTÜ VE TASARIM ZİYAFETİ
Samsung yeni üst sınıf LED TV’lerini yaratırken, kenardan aydınlatmalı, bölgesel karartmalı ve doğrudan arkadan aydınlatmalı LED TV teknolojilerini harmanlayarak görüntü kalitesini artırmayı hedefliyor. Bunun yanında yüksek randımanlı LED’ler ve yine Samsung tarafından geliştirilen HyperReal Engine ile görüntü ve renk kalitesi üst basamaklara taşıyor. 2010’da alışılagelmiş  siyah çerçeveli LED TV tasarımlarına yeni bir boyut kazandırarak kırçıllı metal gümüş çerçeveleri kullanan Samsung, ayrıca geliştirilen dört ayaklı stand ile televizyonu elektronik bir eşyadan ziyade bir mobilyaya benzetmeyi hedefliyor. Touch of Color tasarım konsepti ve farklı materyal seçenekleri ile her türlü dekorasyona uyumlu hale getirilen LED TV, hemen her kesimin beğenisini karşılayabilir nitelikte. Samsung’un Blu-Ray oynatıcıları ve ses sistemleri ile de tam uyumlu olan LED TV’ler evde sinema keyfini maksimize ediyor.
samsung-4ÇEVRECİ TEKNOLOJİ
Samsung’un yeni seri LED TV’leri, EnergyStar 4.0 standardından bile daha yüksek standartlara sahip ve bu yönüyle enerji tasarrufu konusunda da oldukça başarılı. Yeni nesil LED’ler, Samsung’un bugüne kadar piyasa sürdüğü en performanslı ve en tasarruflu HDTV olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında yenilik konusunda ufukları genişleten Samsung, bir yeniliğe daha imza atarak piyasadaki ilk dokunmatik kumandayı geliştirdi. Çok kolay bir kullanıma sahip olan bu kumanda ile televizyon dokunmatik tuşlar ve Q-klavye ile kontrol ediliyor. Diğer yandan, kumanda üzerinden istenen yayın televizyondan bağımsız olarak izlenebiliyor. Örneğin, televizyonda Blu-Ray  bir film izlenirken kumandadan diğer kanaldaki heyecanlı bir basketbol maçı izlenebiliyor. Ancak bu özellik şu an için sadece 9000 serisi için geçerli. Bu kumanda sayesinde PC’den televizyona şarkı, fotoğraf ve video aktarmak da mümkün. Bu kumanda 9000 serisi ile standart olarak verilirken, 7000 ve 8000 serisi HDTV’ler için de opsiyonel olarak ayrı satılmakta.