reklamı kapat

POPÜLER

Skype televizyon ekranına taşınıyor

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

HD kalitesinde görüntülü arama yapmak için; yüksek hızda internet bağlantısı, bir adet HD web kamera, 1.8 GHz çift çekirdekli işlemcili bir bilgisayar ve Skype Windows 4.2 Beta sürümü edinmeleri gereken kullanıcılar, böylece yüksek çözünürlük kalitesini yakalayabiliyorlar.

SKYPE DESTEKLİ ÜRÜNLER YOLDA
Skype video çağrısı için optimize edilmiş olan ve FaceVsion ile In Store Solutions şirketleri tarafından CES’de tanıtılan yeni HD web kameralar, bu yıl içerisinde kullanıcılarla buluşacak. Internet bağlantılı HD TV’lere Skype entegre edilmesiyle kullanıcıların oturma odalarının rahat ortamında iletişim kurma olanağı da gelişecek olması sevindiriciyken, Skype’ın LG ve Panasonic ile Skype destekli HD TV’ler konusunda anlaşmaya varmış olduğu da bir başka sevindirici haber. Böylece Skype yazılımı, Panasonic’in 2010 VIERA CAST destekli HDTV ve LG’nin NetCast Entertainment Access taşıyan 26 inçlik LCD ve plazma HDTV ürün hatlarına entegre edilecek. Her iki ürün modellerinin de bu yılın ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

“SKYPE KOŞUYOR”
HD kalitesinde Skype video çağrıları ile artık daha zengin ve daha anlamlı video arama deneyimi sunduklarını ve bu sayede kullanıcılarını sevdikleriyle daha da yakınlaştırdıklarını söyleyen Skype CEO’su Josh Silverman, yine konuyla ilgili olarak sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Skype video çağrısının popülerliği son yıllarda büyük oranda artmış olup Skype’dan Skype’a çağrıların yaklaşık %34’ü artık videolu olarak yapılmaktadır. Skype üzerinden video çağrısı yapanların çoğu arkadaşları ve aileleriyle rahat bir yerden, tercihen büyük ekrandan iletişim kurmak istediklerini belirtti. Bu talep doğal olarak Skype entegre edilmiş HDTV’lerin geliştirilmesine yöneltti.”