reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft LifeCam Cinema

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:46

Esnek tabanı sayesinde her zemine kolayca uyum sağlayabilen LifeCam Cinema, bu sayede saatlerce uygun bir konum bulabilmek için sinir krizine yakalanmaktan sizi kurtarıyor. Üzerinde bulundurduğu objektifi ile 1280×720 piksel çözünürlüğünde, yani HD kalitesinde görüntüler yakalayabilmenizi sağlayan LifeCam Cinema, bu performansını hem video, hem de fotoğraf çekimine yansıtıyor. Ayrıca otofokus özelliği de bulunan cihaz, ClearFrame teknolojisiyle donatılmış olmasıyla da yapacağınız görüntülü sohbetler sırasında görüntüde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyabiliyor. Elbette üzerinde bulundurduğu mikrofon ile bu sohbetler esnasında sesli görüşme yapmanız da mümkün.

KOLAY KURULUM
USB üzerinden bilgisayarınıza kolayca bağlayabileceğiniz ve beraberinde getirdiği yazılım CD’si ile kurulumunu hızlı bir şekilde tamamlayabileceğiniz LifeCam Cinema, bu işlemlerin ardından size basit bir arabirim sunuyor. Bu arabirimi kullanarak çekim kalitesini rahatlıkla optimize edebiliyor ve LifeCam Cinema’nın yakaladığı görselliğe çeşitli efektler katarak eğlenceli senaryolar üretebiliyorsunuz. Yine arabirim üzerinde, ana pencerede görebileceğiniz ‘Capture a photo’, ‘Start audio capture’, ‘Start video capture’ tuşları ile fotoğrafınızı çekmeniz, ses ve görüntü kaydı yapmanız mümkün. Hemen ardından da bunu bir filme çevirmeniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanız da öyle… Yakaladığınız görüntüleri anında arabirimin hemen altındaki barda sıralanmış bir şekilde görebilir ve buradaki görüntü ile ses kayıtlarınızı ister e-posta ile isterseniz de Windows Live üzerinden kolayca paylaşabilirsiniz. Bu arada yukarıdaki satırlarda bahsettiğimiz ClearFrame ve çözünürlükle ilgili ayarları da ‘Settings’ başlığı altından halletmek mümkün. Alüminyum gövdesi üzerinde bulunan mikrofonun hemen arkasında görebileceğiniz Windows Live Call Buton ile Windows Live Messenger üzerinden arkadaşlarınızla anında görüntülü görüşme başlatma imkanı sunan LifeCam Cinema, elbette yalnızca Windows Live ile uyumlu değil. Windows Live’ın yanı sıra Yahoo! Messenger, AOL Instant Messenger ve Skype ile de uyumlu olarak çalışan LifeCam Cinema, Windows XP ve Vista’nın yanı sıra Windows 7 ile de uyumlu olarak çalışıyor.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
HD kalitesinde görüntü, kolay kurulum, otofokus, esnek taban, alüminyum gövde.

EKSİLER
Hazır çekim ayarları yok.

SONUÇ
Her zemine kolayca adapte olabilmesi ve kurulum kolaylığıyla beğeninizi kazanacak olan LifeCam Cinema, bunların yanında görüntü kalitesiyle de kullanışlı bir web kamerası. Şu sıralar bir web kamera arayışındaysanız, yakından incelemeniz gerekebilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Çözünürlük
• 1280×720 piksel HD

Otofokus
• Var

Mikrofon
• Var

Bağlantı
• USB 2.0

Uyumlu yazılımlar
• Windows Live
• Yahoo! Messenger
• AOL Instant Messenger
• Skype

Uyumluluk
• Windows 7, Vista, XP

Boyutlar
• 24 x 55.8 x 45.9 mm

İLGİLİ HABERLER