reklamı kapat

POPÜLER

Metroid Prime Trilogy

 - Güncelleme: 09 Aralık 2009 10:09

2002 yılına geldiğimiz zaman Retro Studios ve Nintendo iş birliğiyle tanıştığımız Metroid Prime herkesin ağzını açık bıraktı. Öyle ki oyun, basından 90 aşağı notlar almadı. Geliştirici Retro Studios ilk Metroid oyunlarını o kadar iyi analiz edip üçüncü boyuta aktarmıştı ki ortaya çıkan oyun tam bir klasik olmuştu. Haliyle ardından devamı geldi…

GENİŞ BİR DÜNYA
GameCube platformuna çıkan Metroid Prime ve Metroid Prime 2: Echoes hem sunum, hem de oynanabilirlik olarak ciddi anlamda bir çığır açmış, FPS (First Person Shooter) oyunlarının sadece adam vurmaktan ibaret olmadığını göstermişti. Oyunun içine yedirilmiş olan bulmacalar son derece yaratıcıydı ve oynanış olarak çeşitliliği sağlıyordu. Haritalar geniş ve yol bulmak pek de kolay değildi. Bu nedenle çok dikkatli oynamanız gerekiyordu. Ayrıca boss savaşları da oldukça ilginçti. Her bir boss’un zayıf noktasını tespit edip ona göre stratejiler kurmalıydınız. Ardından Wii için yapılan Metroid Prime 3: Corruption geldi. Serinin genel kalitesini hiç bozmayan oyun, üzerine bir de Wii kontrollerini ekliyordu. Gerçekten de hareket algılayıcı WiiMote, oyuna o kadar oturmuştu ki, ‘keşke’ dedik, ‘keşke, diğer iki Metroid oyununu da bu şekilde oynayabilsek…’ Ve işte dileğimiz gerçek oldu ve Nintendo muhteşem bir setle bizi selamladı. Elbette ki yukarıda anlattıklarımızın hepsi bu paketteki oyunlar için de geçerli. Aynı kalite  ve aynı sürükleyicilik devam ediyor. Peki, fark ne? İşte, paketin asıl sürprizi de burada yatıyor. Metroid Prime 3: Corruption’ın yanında diğer iki oyun da WiiMote kontrollerine uyarlanmışlar.

ZORLU DÜŞMANLAR
Seri ile ilgili genel olarak oyuncuların şikayet ettiği konu ise bazı boss savaşlarının gereğinden fazla zorladığıydı. Kesinlikle bu konuya hak veriyoruz. Özellikle ikinci oyundaki savaşlar zorluğuyla saç baş yoldurabiliyordu. Yapımcılar bu şikayetlere kulak vermişler ve bu pakette zorluk seviyesini makul bir düzeye indirmişler. Daha keyifli, daha sıkmayan bir deneyim olmuş haliyle.

SON ŞANS
Nintendo Wii sahibi olanlara duyurulur. Asla kaçırılmayacak bir fırsat bu… Hem oyun tarihinin en iyi serilerinden birine sahip olmak, hem de o seriyi gelişmiş kontrollerle oynayabilmek için bu belki de son şansınız. Eğer diğer iki oyuna sahipseniz bile, sadece yeni kontrollerle oynamak için bile edinebilirsiniz.

OYNANABİLİRLİK
-5YILDIZ-

GRAFİK
-5YILDIZ-

EĞLENCE
-4YILDIZ-

SES – MÜZİK
-4YILDIZ-

YAPIMCI
RETRO STUDIOS

DAĞITICI
NINTENDO

PLATFORM
Wii