reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ST1000

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:46

Wi-Fi desteği ile de kablosuz internet ağınıza dahil olabilen cihaz, böylece çekmiş olduğunuz bir fotoğrafı en kısa yoldan Facebook, YouTube ve Flickr hesabınıza yükleyebilmenize veya direkt olarak e-posta yoluyla gönderim sağlamanıza imkan tanıyor. Bu noktada, e-posta göndereceğiniz zaman ortaya çıkan sanal klavyenin kullanımının da oldukça rahat olduğunu söylemeliyiz. Dokunmatik özelliğe sahip 3.5 inç genişliğinde ve 1152k gibi oldukça yüksek bir çözünürlük değeri bulunan ekrana sahip olan ST1000’in bu kullanım kolaylığı yalnızca klavye ile sınırlı değil. Neredeyse tüm işlemleri kapasitif ekrana dokunarak gerçekleştirdiğiniz ST1000’de, dokunmatik teknolojisinin getirdiği birkaç küçük hoş detay da dikkat çekiyor. Örneğin, çektiğiniz resimler arasında dolaşırken silmek istediğiniz bir resmin üzerine parmağınızla çarpı işareti çizdiğinizde ST1000 size “Dosyayı Sil?” diye bir soru yöneltiyor. Ayrıca, ekranda daire çizerek resimleri çevirebiliyor ve parmağınızı sağa veya sola doğru sürüklediğinizde ise resimler arasında rahatlıkla dolaşabiliyorsunuz. Bu arada fotoğraf çekimi esnasında ekranda dokunduğunuz yere odaklanabilmeniz de güzel. Cihazın menü kullanım kolaylığı ve tepki süresi kesinlikle başarılı.

FOTO / VİDEO USTASI
Üzerinde geniş açılı 35 mm değerinde Schneider-Kreuznach lens bulunduran ST1000 ile 12.2 megapiksel değerinde fotoğraflar yakalayabiliyorsunuz. Hızlı ve kolay çekim için Otomatik, sahneyi otomatik olarak tanıması için Akıllı Otomatik, maksimum değerde görüntü sabitlemesi için Dual IS, çeşitli durumlara göre uygun mod için Scene, esnek kullanım için Program ve video çekimleri için de Video kategorilerinin bulunduğu ST1000’de yüksek kalitede iyi sonuçlar alabilirsiniz. Fotoğraf konusundaki başarısının yanı sıra video performansıyla da beğeni toplayacağını düşündüğümüz ST1000, 1280x720p çözünürlükte 30 FPS çekim hızı ile HD kalitesinde video kaydı yapabiliyor. Bu arada ST1000, GPS özelliğiyle fotoğraflarınıza GeoTagging coğrafi etiketleme imkanı da yaratıyor. Ana ekranda görebileceğiniz GPS özelliğini yalnızca birkaç tıklamanız ile aktif hale getirebilen ST1000, böylece çektiğiniz fotoğraflara bulunduğunuz yerin imzasını atabiliyor. Ürünün fiyatına baktığınızda yüksek bulmanız olası, ancak birkaç kullanım sonrasında ST1000, sahip olduğu özellikleriyle bu fiyatın pek de fazla olmadığını size kanıtlayacak.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
dokunmatik ekranın kullanımı rahat, menü tepki süresi yerinde, bağlantı seçenekleri.

EKSİLER
Gece ve makro çekimlerinde otomatik ayarlar yetersiz kalabiliyor. parmak izi sorunu.

SONUÇ
Üstün özellikleriyle kompakt fotoğraf makinesi kategorisine yakın duran kullanıcıları mutlu edecek olan ST1000, alışverişe çıkıldığında mutlaka yakından incelenmesi gereken bir cihaz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Çözünürlük
• 12.2 Megapiksel

Zoom
• 5x optik, 5x dijital zoom

ISO
• 80-3200

Ekran
• 3.5 inç dokunmatik ekran

Dahili Flaş
• Var

Hafıza
• 100 MB dahili hafıza
• microSD, microSDHC

Multimedya Desteği
• JPEG, AVI

Bağlantılar
• Wi-Fi, DLNA, Bluetooth, HDMI, USB

Boyutlar
• 100 x 61 x 19 mm

Ağırlık
• 176 gram

İLGİLİ HABERLER