reklamı kapat

POPÜLER

The Conduit

Bu oyuncu kitlesi şu sıralarda Nintendo ürünlerini protesto ediyorlar. Diğer taraftan Nintendo son derece akılcı pazarlama yöntemleri ile video oyunlarıyla uzaktan yakından alakası olmayan koca bir kitleyi oyuncu yaptı. Özellikle sistem bileşenlerini düşük tutup casual oyunlara, kadınlara ve çocuklara yönelen firma şu anda açık ara en çok kar eden oyun firması. Ancak geçmişte son derece güçlü ilişkiler kurduğu gerçek oyuncu kitlesini de geri kazanmak isteyen firma en güçlü hamlesini yapmak üzere. O hamlenin adı ise bu sayfanın konuğu olan The Conduit.

UZAYLI İSTİLASI

The Conduit tamamen Wii’ye özel olan, FPS (First Person Shooter) türünde bir oyun. Bildiğiniz gibi FPS oyunları (yani oyunu karakterinizin gözünden oynadığınız oyunlar) en yüksek sistem ihtiyaçlarına sahip olan oyunlardır. Zira çoğu oyun türünün aksine tüm oyun dünyası, sistem tarafından ekranda gördüğünüz anda çizilir ve bu da kullandığınız sistemin bileşenlerinin çok iyi olmasını gerektirir. Eh, Wii’nin de pek öyle yeni nesil bir donanıma sahip olduğunu söyleyemeyiz. İşte, The Conduit’in en dikkat çekici özelliği burada devreye giriyor. Yapımcı firma High Voltage’ın Quantum 3 oyun motoru sayesinde oyun hem güzel görünüyor, hem de akıcı bir şekilde oynanabiliyor. Belki de (Metroid Prime: Corruption’dan sonra) Wii’nin yeni nesle uyan yegane oyunu olacak The Conduit, teknik özellikleri sebebiyle. Oyun ABD’nin başkenti Washington DC’de geçecek ve beklenmedik bir uzaylı istilasını konu alacak. Biz de gizemli bir kurum olan Trust ajanı Mr. Ford olarak olaya dahil olacağız.

Wii KONTROLLERİ
Daha önce Metroid Prime oynadınız mı bilemiyorum ancak gerçekten bir FPS oyununun Wii kontrolleri ile ne hale gelebileceğini az çok göstermişti bize. The Conduit’te de WiiMote’u nişan almak ve ateş etmek için kullanacak, Nunchuk’ı ise el bombası atmak ve karakterimizi yönlendirmek için kullanabileceğiz. Oyunun MotionPlus’ı da destekleyecek şekilde geliştiriliyor.

BÜYÜK SAVAŞA HAZIRLANIN
The Conduit 16 kişiye kadar online oynama desteğini de verecek. WiiSpeak ile sohbet de edebileceğiniz oyunlarda ne gibi oyun modları olacağını oyun çıkmadan kestiremiyoruz ancak bizim beklentimiz bilinen modların (Capture the Flag, Free for All, Deathmatch, Team Deathmatch) yanında Wii’nin yaratıcı taraflarını zorlayan modlar da ekleneceği. Oyunun çıkış tarihine az bir süre kala Wii’lerinizi bu büyük savaş için hazırlamanızı ve Mario’yu uzunca bir süreliğine tatile göndermenizi tavsiye ediyoruz.

YAPIMCI
HIGH VOLTAGE

DAĞITICI
SEGA

PLATFORM
Wii

İLGİLİ HABERLER