reklamı kapat

POPÜLER

Bioshock 2: Sea of Dreams

 - Güncelleme: 10 Temmuz 2009 15:15ATLANTİK KIYILARI

İlk olarak okyanusa kıyısı olan çeşitli bölgelerde küçük kız çocukları kaçırılmaya başlar. Ardından açık denizde yol alan gemilerin etrafında garip kırmızı ışıklar görülür. Dünyanın çeşitli yerlerinde haberler gelmektedir. Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan tün ülkelerde garip kaçırılma vakaları birbirini kovalamaktadır. Kimse bunlara bir anlam verememektedir. Ancak biz biliyoruz. İlk oyunda ölü Splicer’ların bedenlerinden ADAM çeken Little Sister’lar artık büyümüşlerdir. Fakat görüp bildikleri tek yer Rapture’dır. Ait oldukları yer orasıdır, bildikleri tek yaşama şekli ADAM üzerine kuruludur. Rapture’ın düzeni yavaş yavaş sonlanmaya başladıkça bildikleri tek yaşam alanını korumak için yollar aramaya başlarlar. Kendilerini adeta bir Big Daddy gibi donatan Little Sister’lar, artık birer Big Sister haline gelmişlerdir. Ve Big Daddy’lerden çok daha hızlı, çok daha ölümcül olmuşlardır. Ve modern şehirlerden Little Sister yapmak için küçük kızları kaçırmaktadırlar. Bu sırada Rapture’da üretilen ilk Big Daddy’nin ise  bilinci açılır. Ve yapması gerekeni artık biliyordur. Bir an önce buradan kurtulmak.

DİSTOPİK KABUSLAR
Bir Big Daddy’yi oynayacak olmak gerçekten son derece heyecan verici bir durum. Hatırlayacak olursanız ilk oyunda bize adeta kan kusturuyorlardı. Zırhları kalın, silahları güçlüydü. Adım seslerinden dolayı, yaklaştıklarını 500 metre ileriden duyabilirdiniz. Şimdi ise onlardan biri haline geleceğiz. Matkap ve perçin silahımız olacak. Ayrıca ilk oyundan hatırlayabileceğimiz konvansiyonel silahların tümünü kullanabileceğiz. Aynı şekilde ADAM’ın bize verdiği tüm güçleri de kullanabileceğiz. Oyunda ayrıca çift silah kullanma şansımız da olacak. Dikkatimizi çeken en ilginç ayrıntı ise okyanusta gezintiye çıkabilme özelliği oldu. Bildiğiniz gibi, Big Daddy’ler eski model dalgıç kıyafetleriyle geziyorlar. Bu kıyafetler bize zaman zaman şehrin dışına çıkma şansı tanıyacak.

YIKILAN HAYALLER
Sıkı durun, zira Bioshock hayranlarını şoka uğratacak bir haberimiz var. Oyunda bir de çok oyunculu mod bulunacak. Yapımcı firma 2K Marin bu seçenekle ilgili daha fazla ayrıntı vermiyor ancak tüm plasmid ve silahlarla yapabileceklerimizi düşünmek bile bizi heyecanlandırıyor. Bioshock 2 Sea of Dreams bu yılın sonlarına doğru bizimle olacak. Emin olun ki o tarihe kadar Rapture’da tekrar ve tekrar dolanıyor olacağız.

YAPIMCI
2K MARIN

DAĞITICI
2K GAMES

PLATFORM
PC, PS3, XBOX 360

ÇIKIŞ TARİHİ
30 EKİM 2009

İLGİLİ HABERLER