reklamı kapat

POPÜLER

Monster Hunter Tri incelemesi

 - Güncelleme: 28 Temmuz 2010 20:01

KILICIMI GETİRİN
Oyun, adından da anlaşılabileceği gibi canavar avcılığı üzerine kurulu. Ama ne canavarlar… Bina boyutundan olanlardan, hızlılara; sizi tek hamlede öldürebilenlerden, su altında yaşayanlarına kadar ne ararsanız var oyunda. Siz de The Guild için çalışan bir avcısınız. Amacınız yeteneklerinizi geliştirirken daha iyi silah setlerine sahip olarak yaratıkları avlamak. Ancak ‘avlamak’ derken aklınıza sadece gidip kesmek gelmesin. Onları tuzağa düşürmelisiniz. Her canavarın kendine özel yetenekleri ve zayıflıkları var. Bunları illaki kullanmak durumundasınız. Aksi takdirde mama olmanız işten bile değil. Silahlarınızı doğru seçmeli ve malzemelerinizi özenle kullanmalısınız. Oyun en sıkı aksiyon oyunlarına taş çıkaracak kadar hareketli ve heyecanlı anlara sahne olsa da ciddi anlamda oturup canavarlara nasıl yaklaşacağınızı ince ince düşünmeniz gerekiyor. Örneğin, bir tuzak kurup önce yaratığı sersemletmeniz gerekebiliyor. Tabii ki önce tuzağı nereye ve nasıl kuracağınız önemli. Peki ya, kuracağınız tuzak yaratığa etki  etmiyorsa? Bunun gibi onlarca detayı hesap edip kurgulamanız gerekli.

WiiMOTE’U ATIN
Oyunun online modu kesinlikle en az tek kişilik seçenek kadar güçlü. Hatta online olarak yapabileceğiniz görev sayısı, tek kişiliğe göre daha fazla ve daha zorlu. Oyunu online olarak dört kişiye kadar oynama şansınız var. Elbette ki herkes ayrı telden çalarsa kolaylıkla ölebiliyorsunuz. Koordineli çalışmalı ve bir takım oyunu ortaya koymalısınız. Yine online görevlerde başarılı olmanın, çok daha sağlam nesnelerle ödüllendirildiğini ekleyelim.

GAMEPAD’İ KAPIN
Eğer Wii’nize son zamanlarda çıkan oyunlar sizi tatmin etmiyorsa ve en az Zelda, Metroid kalitesinde bir oyun arıyorsanız konsolunuzu raftan indirme zamanı geldi. Monster Hunter Tri, kaliteli sunumu, geniş evreni ve dopdolu içeriğiyle uzunca bir zaman sizi kendine esir  edecek bir oyun. Hem tek kişi, hem de arkadaşlarınızla birlikte keyifle oynayabilirsiniz.

OYNANABİLİRLİK
-4YILDIZ-

GRAFİK
-4YILDIZ-

EĞLENCE
-4YILDIZ-

SES – MÜZİK
-3YILDIZ-

YAPIMCI
CAPCOM

DAĞITICI
CAPCOM

PLATFORM
Wii

İLGİLİ HABERLER