reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft LifeCam Show

 - Güncelleme: 15 Aralık 2008 01:46

Microsoft, internet tutkunlarının video görüşmelerini mükemmel seviyede yapabilmeleri için, standartları değiştirdi. Tüketici ile bilgisayarı arasındaki bağı güçlendirmek için yazılım haricinde ürün de geliştiren Microsoft, donanım tarafındaki sessizliğini LifeCam Show webcam ile bozdu. Rakiplerine göre farklı ve şık tasarımı, internet ortamında sağladığı yüksek görüntü olanakları, dizüstü ve masaüstü monitörlerde veya bilgisayarların yanında son derece kolay ve esnek kullanım imkanıyla, webde pırıl pırıl görüntü devri başlıyor. Sessizlik döneminde görüntüleme konusunda önemli yol alan Microsoft, LifeCam Show ile güçlü özelliklere sahip pazardaki en ince web kameralardan birini satışa sunmayı başardı.

ZARİF VE İNCE
Yuvarlak hatlarda, parlak siyah ve metal dış yüzeyi ile tasarımdaki trende ayak uyduran ürün, esnek bağlantı seçeneğine sahip. Bunlardan ilki üstündeki mıknatıslı bölge sayesinde dizüstü bilgisayar ekranına klipsle tutturulabilmesi. Eklenti diskiyle monitörün arkasına yapışarak rahat kullanım imkanı sunan ürünün, daha iyi görüntü açısı yakalamak isteyen kullanıcılar için de masaüstü standı bulunuyor.

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ
LifeCam Show’un rakiplerine göre en büyük artısı 2.0 megapiksel video algılayıcısı. Alışıla gelmiş grainli ve tabiri yerindeyse çamur gibi görüntülerden kurtarmak için hazırlanan ürün, yalnızca 4 cm kalınlığında olmasına rağmen, 8.0 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimi yapabiliyor. Üzerindeki butonla tek bir dokunuşta kullanıma hazır olan ürün ışığı iyi algılıyor. Keskinlik ve renk açısından da kaliteli görüntü sunan kameranın göz ardı edilmemesi gereken detayı ise, yüz izleme teknolojisine sahip olması. Beraberinde gelen yazılımı sayesinde kullanıcısının her zamankinden daha kolay ve eğlenceli video arama deneyimi yaşamasına olanak veren LifeCam Show, görüşmeler sırasında 3 boyutlu aksesuarlar, yüz efektleri ve filtreler dahil 30 yeni efekt uygulanabiliyor.

GÖRÜNTÜLÜ POSTA DÖNEMİ
Yeni sürüm, iletişimde yeni bir yöntem olan, video postalara ulaşım olanağı ile birlikte geliyor. Aileniz veya arkadaşlarınız video görüşme için etrafta değilse ya da farklı bir zaman diliminde bulunuyorlarsa video postalar harika bir çözüm sağlıyor. LifeCam kullanıcıları, Windows Vista araç galerisinin yardımıyla video alıp gönderebiliyor ve herhangi bir Windows Live kullanıcısı netten Windows Live portalı ile eğlenceye katılabiliyor. Tek tıkla yapılabilen foto değiş-tokuş işlemi de LifeCam Show’un beğendiğimiz özellikleri arasında.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
İnce şık tasarım, 2 megapiksel sensör, yüz izleme teknolojisi, 3D efekt

EKSİLER
Karşı tarafla uyuşmayan yazılım, Mac uyumlu değil

SONUÇ
Geniş kullanım alanı, yüksek çözünürlüklü sensörü, beraberinde gelen yazılımıyla video görüşmeyi daha keyifli hale getiren LifeCam Show, kaliteli YouTube videolarının da müjdecisi.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Video çözünürlüğü
2.0 megapiksel

Fotoğraf çözünürlüğü
8.0 megapiksel

İşletim sistemi
Windows XP SP2, Windows Vista

Tarayıcı desteği
Internet Explorer 6/7

Otomatik netleme
Var
Multimedya
3D video efekti, gürültü-yankı engelleyici, video posta, fotoğraf değiş-tokuş

Bağlantı
USB 1.1 / 2.0

Boyutlar
62 x 32 x 12.3 mm