reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23 FE Samsung One UI 6.1.1

Samsung One UI 7 ile uygulama kilidi sunulabilir

Samsung One UI 7 ile uygulama kilidi sunulabilir. Yeni arayüz direkt olarak Android 15 işletim sistemi üzerine kurulacak.

Yapılan yeni paylaşımlara göre Android 15 üzerine kurulacak Samsung One UI 7 güncellemesi ile temel bir “uygulama kilitleme” imkanı sunulabilir. Bu özellik sayesinde istenilen uygulama kolaylıkla kilitlenebilecek ve giriş için biyometrik doğrulama ya da parola gerekecek. One UI 7’nin resmi dağıtımı büyük ihtimalle yıl sonunda başlayacak. Bundan önce Samsung One UI 6.1.1 güncellemesi dikkat çekmişti. Yakında kullanıma sunulacak Android 14 temelli Samsung One UI 6.1.1 güncellemesi, Ice Universe tarafından yapılan paylaşımlara göre daha iyi animasyonlar getirecek. One UI 6.1.1 nedeniyle Android 15 temelli One UI 7 güncellemesini beklenenden daha geç yayınlayacak Samsung, birçok yapay zeka özelliği taşıdığı iddia edilen One UI 6.1.1’i öncelikle Galaxy S24 ailesine gönderecek. One UI 6.1.1 ile “S Pen” kalem için de iyileştirmeler yapılacak. Kaynağa göre, güncelleme ile S Pen için “AI Graffiti” isimli bir özellik sunulacak. Çok eğlenceli olduğu aktarılan bu özelliğin henüz tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Ancak Samsung’un AI Graffiti özelliğiyle yapılan basit çizimleri yapay zekadan yardım alarak daha etkileyici hale getirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung One UI 6.1 güncellemesi için şunlar aktarılmıştı:Galaxy’nin yapay zeka dünyası, kullanıcılara günlük yaşamını kolaylaştıran premium mobil yapay zeka deneyimleri sunmak için tasarlandı. Samsung’un en yeni teknolojileri herkes için erişilebilir kılma misyonu doğrultusunda, yeni One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte Galaxy AI yeteneklerinin yer aldığı Galaxy modelleri yelpazesi genişlerken, Live Translate’ten Circle to Search’e Not Asistanı’ndan Yaratıcı Düzenleme’ye yapay zeka teknolojisine sahip, yaşamı iyileştiren birçok yeni özellik daha fazla kullanıcıya sunuluyor.

Galaxy AI, mobil web gezinti ve arama motoru deneyimini ileri taşıyan birçok özelliği akıllı telefonlara taşıyor. Google ile Circle to Search özelliği, kullanıcıların ekranda gördükleri herhangi bir nesneyi ya da içeriğin etrafında parmaklarıyla bir daire çizerek o nesne ya da içerik hakkında Google’da arama yapmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, en sevdikleri içeriği izlerken bir sahnede gördükleri bir nesneyi merak ettiklerinde ve hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerinde, bir ürünü, kıyafeti ya da cihazı beğenip satın almak istediklerinde Circle to Search aranan nesneleri farklı web sitelerindeki sonuçları sunarak hızlıca bulunmasını sağlayacak.

Google ile Circle to Search aynı zamanda yapay zeka destekli genel sonuçlarla, kullanıcının konumuna bağlı olarak alakalı ve kişiselleştirilmiş bilgiler de sağlıyor. Web Asistanı, haberlerin ya da web sayfalarının kısa özetini oluşturarak dünyada olup bitenleri takip ederken zaman kazanılmasına fırsat sunuyor . Bu sayede web deneyimi ve haber takibi çok daha zahmetsiz ve bir o kadar da verimli hale geliyor. Bu özellikler sayesinde Galaxy S24 Serisi ile başlayan gezinti ve arama motoru deneyimindeki bu dönüşüm, One UI 6.1 güncellemesiyle daha fazla cihaza gelerek artık daha fazla sayıda kullanıcıya pratiklik ve zaman kazandırıyor. 

Chat Asistanı, kullanıcılar sohbet ederken sohbetin bağlamına uygun yazışma içerikleri önererek, daha nitelikli bir iletişim olanağı sunuyor. Yapay zeka destekli Chat Asistanı, arkadaşlarla günlük sohbetler için içerik önerilerinin yanında iş arkadaşlarıyla veya iş ortaklarıyla yapılan yazışmalarda daha resmi ve kurumsal bir dilde yanıtlar üretebiliyor. Chat Asistanı ayrıca 13 dilde çeviri özelliğiyle mesajları doğru ve uygun bir tonda çevirerek, aynı dili konuşmayan iki kullanıcının sohbet aracılığıyla kolaylıkla iletişim kurarak birbiriyle anlaşabilmesini sağlıyor.

Ses Kaydı Asistanı, yapay zeka ve Konuşmadan Metne aktarım teknolojileriyle ses kayıtlarını yazıya geçirebiliyor, özetini çıkarabiliyor ve hatta tercümesini de gerçekleştirebiliyor ve bu sayede günlük iş yükünü azaltıyor. Not Asistanı, not tutmayı daha yaratıcı, pratik ve keyifli hale getiriyor. Yapay zeka desteğiyle tutulan notların özetini çıkartıyor, notları özel şablonlara yerleştiriyor, kapak sayfaları öneriyor ve daha düzenli ve üretken bir not alma deneyimi sunuyor. Bu özellikler sayesinde günlük iş yaşamında kullanılan araçlar yaşamı daha da kolaylaştırarak daha verimli bir günlük deneyim sunuyor. Yazışmaların yanı sıra toplantıların ve görevlerin takibi daha pratik hale gelirken, iş rutinlerinde zamandan tasarruf sağlanıyor.

Sözlü Çevirmen ve Live Translate ile kullanıcılar için dilini bilmediği ülkelerde dil bariyerlerini aşmak artık çok kolay. Sözlü Çevirmen, yüz yüze iletişimde dil engelini ortadan kaldırıyor ve gezilen bir şehirde yol tarifi almak istendiğinde konuşulan dilde iletişim kurulmasını sağlıyor. Galaxy Buds 2 Pro birlikte kullanıldığında kulaklıkla bağlantılı olarak çalışan Sözlü Çevirmen kulaklıkları çıkarmaya gerek olmadan daha akıcı bir deneyim sunuyor. Live Translate ise telefon görüşmeleri için yerel dilde gerçek zamanlı çeviri desteğiyle restoran ve ulaşım rezervasyonları yapabilmenize yardımcı oluyor. Bu iki özellik sayesinde bilmediğiniz diller seyahatinize engel olmaktan çıkacak ve tatillerinizde dil bariyeri konusunda endişe etmenize gerek kalmayacak.

Yaratıcı Düzenleme, fotoğrafları çektikten sonra dahi fotoğrafın içindeki nesneleri yeniden boyutlandırma, konumunu değiştirme ya da hizalama imkanı tanıyan, fotoğraf düzenlemeyi daha yaratıcı hale getirerek sınırlarını genişleten yapay zeka destekli bir özellik olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar, bu yapay zeka özelliği sayesinde kendi ürettikleri fotoğraflar üzerinde diledikleri oynamaları daha az eforla daha özgürce yapabilecek. Düzenleme Önerisi, kullanıcının tercih ettiği, yapay zeka kullanan fotoğraf düzenleme uygulamalarında her fotoğrafa uygun düzenleme önerisi sunarak mevcut fotoğraf düzenleme deneyimini bir adım ileri taşıyor.

Anlık Ağır Çekim, çekilen videolardaki hareketli sahneleri algılayıp aksiyon sahnelerini yavaşlatarak öne çıkarılmasını sağlıyor. Bu sayede videolara bir aksiyon filmi yönetmeninin dokunuşu eklenmesini ve videoların daha profesyonel görünmesini sağlıyor. Galaxy AI ayrıca temalar ve hazır tasarım komutlarıyla kullanıcıların kendi benzersiz duvar kağıtlarını tasarlamalarına imkan veriyor. Galaxy AI özellikleri; ister evde, ister işyerinde ister tatilde kullanıcıların günlük mobil cihaz deneyimini daha da iyileştirmek için tasarlandı. “

Samsung One UI 7 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER