reklamı kapat

POPÜLER

Samsung pil konusunda LG’den destek almaya hazırlanıyor

Samsung Galaxy Note7‘de yaşanan olayların ardından Samsung, yeni cihazları için tedbirleri artırmaya devam ediyor. Galaxy S8’de benzer bir olay yaşanmasını tamamen engellemek isteyen Samsung, pil konusunda yardım almaya hazırlanıyor. 

Cihazın ilk geri çağırılmasında sorunun sadece pilden olduğu düşünülüyordu. Fakat ikinci geri çağırmanın ardından aslında donanımla alakalı bazı sorunlar olabileceği de gündeme geldi. Samsung, sorunun çözümüne ilk olarak pilden başlayacak gibi görünüyor. Kendi yaptığı pil testlerinde sorunun çözümünü bulmakta zorlanan Güney Kore devinin Galaxy S8‘de LG’nin ürettiği pillere yer vereceği iddia ediliyor. LG’nin tedarikçilerden yalnızca biri olduğu ve pil üretiminin birkaç firmaya paylaştırılacağı söyleniyor. Henüz imzaların atılmadığı anlaşmayla ilgili detayların yakın zamanda ortaya çıkması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung pil konusunda LG’den destek almaya hazırlanıyor” için bir cevap

  1. GELECEKPIXELDE dedi ki:

    Yapma işte bunu… Bir işi gidip de birkaç firmaya paylaştırma nedir yav? Ver adam gibi LG’ye üretsin sen de know-how kazan. 3-4 tane tedarikçiye verirsen iphone 6s’teki samsung/TMSC işlemci işine döner, berbat edersin..