reklamı kapat

POPÜLER

Samsung PlayGalaxy Link

Samsung PlayGalaxy Link oyun hizmetinden hem iyi hem kötü haber

Amiral gemileri Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus modellerinde sunulan PlayGalaxy Link hizmeti kapsama alanını artırdı.

Biliyorsunuz Samsung Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus modellerinde karşımıza oyun temelli PlayGalaxy Link hizmeti çıkmıştı. Tanıtım videosunu sayfanın altında izleyebileceğiniz bu hizmet, firma tarafından “PlayGalaxy Link P2P yayın servisi ile de kullanıcılar PC oyunlarında kaldığı yerden devam edebiliyor ve yerel depolamaya ihtiyaç duymadan istediği yerde oyun oynayabiliyor” şeklinde tanımlanıyor. Temel olarak Windows oyunlarını internet üstünden telefonunuza getiren PlayGalaxy Link servisi, Galaxy S10 serisi sonrasında yapılan uygulama güncellemesi ile Galaxy Fold, Galaxy S9, Galaxy Note 9 ve Galaxy A90 modellerine de genişledi. Bu elbette cihazların sahipleri için güzel bir haber. Kötü haber ise servisin halen her yerde kullanılamıyor olması. Önümüzdeki yılın başında Türkiye’de de açılmasını beklediğimiz servis, şu an resmi olarak sadece ABD, İngiltere, Güney Kore, Kanada, İtalya, Hollanda, Fransa, Singapur ve Rusya‘da çalışıyor. Yüksek internet bağlantısında sorunsuz olarak çalıştığı aktarılan PlayGalaxy Link, Wi-Fi yanında ve 4G – 5G ağları üstünden de aktarım yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, PlayGalaxy Link yanında Android 10 konusunda da adımlar atıyor

Hatta firma geçtiğimiz gün Türkiye için de tarihleri verdi. Biliyorsunuz Galaxy S10, Galaxy S10e ve Galaxy S10 Plus modelleri için Android 10 Türkiye’de resmi olarak kullanıma sunuldu. Resmi siteye göre 23 Aralık 2019 itibariyle Android 10’a Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus modelleri geçiyor. Yeni sürüme 31 Aralık 2019 tarihinde ise Galaxy Note 9, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin geçeceği aktarılıyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER