reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Siri’ye rakip sanal asistan geliştiriyor

Sanal asistanlar artık akıllı telefonların olmazsa olmazı haline gelmiş durumda. Bu alanda özellikle Apple‘ın Siri’si öne çıkarken Microsoft’un geliştirdiği Cortana da kendine önemli bir yer edinmiş durumda. Samsung da uzun bir süredir cihazlarında S Voice kullanıyor ancak yapabildikleri çok kısıtlı olan bu asistan, rakiplerinin çok gerisinde kalıyor. Bu durumu değiştirmek isteyen Samsung’un yeni bir asistan yazılımı üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. 

Twitter’da S_leak tarafından sızdırılan bilgiye göre geliştirilen bu yeni asistan yine S Voice uygulamasını temel alacak. Ancak eskisine göre çok daha gelişmiş bir arama sistemini ve akıllı bildirim özelliğini beraberinde getirecek. Bunun dışında yeni asistanın ne gibi özelliklerle geleceği henüz net olarak bilinmiyor. Samsung genelde yeni geliştirdiği yazılımları bir donanımla birlikte tanıtıyor ve bu da şubat ayında gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi kapsamında Galaxy S7 ile birlikte yeni asistanın duyurulabileceğini gösteriyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Siri’ye rakip sanal asistan geliştiriyor” için bir cevap

  1. Yusuf Çatalkaya dedi ki:

    Önce S-Voice i bi adam gibi çalıştırsınlarda sonra siri ye kafa tutarlar. Türkiyede Türkçe desteği olmayan bir uygulama. Şaka gibi…