reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, tarihinde bir ilkle “oyuna” dahil oluyor: Notebook Odyssey oyun serisi

05 Ocak 2017

Dizüstü bilgisayar piyasasında atılım yapmak isteyen Samsung, tarihinin ilk oyun bilgisayarıyla kullanıcıların karşısına çıktı.

Uzun yıllardır kullanıcılar tarafından başarılı olarak nitelendirilebilecek bilgisayarlar üreten Samsung, günümüze kadar tüm ürün gamını standart kullanım için tasarlamıştı. Lakin bugünden itibaren bunun bir adım ilerisine giden Samsung, Odyssey dizüstü bilgisayar serisiyle resmi olarak “oyuna” dahil oluyor. CES 2017 kapsamında yeni ürünleriyle kullanıcıların karşısına çıkan Samsung tarihinin ilk oyun bilgisayarıyla yeni bir pazara giriyor. İki farklı versiyona sahip olan Odyssey serisi tasarımı ve özellikleriyle sınıfının beklentilerini karşılayacak nitelikte.

samgame8
15,6 inç ve 17,3 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla karşımıza çıkan Notebook Odyssey serisinin önemli parçalarından biri olan ekrandan başlayalım. Ekranların arasındaki boyut farklılıklarına rağmen ikisi de kullanıcılara aynı çözünürlüğü sunuyor. Cihazlar 1920×1080 piksel çözünürlüğe sahip. Ailenin büyük üyesi 300 nitlik parlaklık değerine sahipken 15,6 inçlik versiyon 280 nit parlaklık değerinde. Ortak kümede yer alan donanımlardan biri de işlemci cephesinde. Baktığımızda Samsung’un her iki versiyonunda da Intel’in yedinci nesil, dört çekirdekli Core i7 işlemcilerine yer verdiğini görüyoruz.

samgame7
Modeller birbirlerinde ayrışmaya RAM ve dahili hafıza kısımlarında başlıyor. Samsung, 15,6 inçlik Odyssey versiyonunda 32 GB, 17,3 inçlik versiyondaysa 64 GB‘lık DDR4 RAM desteğini sunuyor. Depolama alanına baktığımızda küçük versiyonda 256 GB SSD ve 1 TB HDD, büyük versiyonda ise 512 GB SSD ve 1 TB HDD yer alıyor. Ekran kartı kanadında Samsung, 17,3 inçlik versiyonda henüz bir bilgi paylaşmazken küçük versiyonda NVIDIA‘nın GTX 1050 (GDDR5 4GB/2GB) grafik kartına yer veriyor.

Toplam ağırlıkları 3,79 ile 2,53 kg arasında değişiklik gösteren Samsung Odyssey serisinde girişlerde de farklılıklar görülüyor. 17,3 inç ekranlı versiyonda Type C ve USB 3.0 desteği bulunurken, 15,6 inç ekranlı versiyonda ise Type C’ye yer verilmiyor. USB 3.0 ve USB 2.0 girişleri konumlandırılıyor. HDMI, LAN ve mikrofon girişleri her iki modelde standart olarak sunulan donanımlar arasında. Samsung’un bu yeni cihazlarına dair detaylı görsellere haberin girişindeki galerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung, tarihinde bir ilkle “oyuna” dahil oluyor: Notebook Odyssey oyun serisi” için 4 cevap

 1. Fahrettin Çetin dedi ki:

  Hiç de ilk değil, çok cahilsiniz keşke ölseniz

 2. Cihan Öztürk dedi ki:

  Samsung tarihinin ilk oyun dizüstü bilgisayarını üretmişse bu nedir peki http://www.samsung.com/us/computer/pcs/NP700G7C-S01US-specs Ne kadar rahat haber yapıyorsunuz.

 3. Berkan Sever dedi ki:

  Haberdeki dizüstü Samsung tarihinin ilk oyun bilgisayarı. Haberde hiçbir sorun yok. Linkte paylaştığın da satış noktasında oyun bilgisayarı diye tüketicilere itelenen vasat bir model. Resmi linki aşağıda paylaşıyorum. Resmi açıklamada da net bir şekilde “Its First-Ever Gaming Notebook” açıklaması var. O nedenle haberi yapan editöre bir kez daha teşekkür ediyoruz ki bize çok bilmişlere böyle keyifli cevap verme imkanı sunuyor.

  “Samsung Opens Up a New World of Gaming with Its First-Ever Gaming Notebook, The Samsung Notebook Odyssey”

  https://news.samsung.com/global/samsung-opens-up-a-new-world-of-gaming-with-first-ever-gaming-notebook-the-samsung-notebook-odyssey

 4. Cihan Öztürk dedi ki:

  Aynen dediğin gibi.Editöre boşuna yüklenmişim çünkü samsung bu benim ilk oyuncu bilgisayarım diyor.Link te verdiğim cihaz notebookcheck te bile gaming notebook diye geçiyor.Cihaz zamanının oyuncu laptopuydu.Bana cahil ve keşke ölsen diyen şahıs:sanada katılıyorum keşke ölsem hatta keşke ölsydimde senin gibi bir karakterle bu muhabbete girmek zorunda kalmasaydım.