reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Odyssey Z
Samsung Odyssey Z
Samsung Odyssey Z
Samsung Odyssey Z
Samsung Odyssey Z
Samsung Odyssey Z
Samsung Odyssey Z

İlginç tasarımı yüksek performansla birleştiren oyuncu dizüstü: Samsung Odyssey Z

03 Nisan 2018

Intel’in dizüstüler için Core i9 işlemcisini duyurduğu gün Samsung da Odyssey Z modelini görücüye çıkarttı. Oyunculara özel hazırlanan dizüstü bilgisayar, ilginç tasarım detayları ve soğutma sistemiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Oyuncu dizüstü denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan olmayan Samsung, Odyssey Z ile pazarda oldukça iddialı görünüyor. Gri renkte bir kasası bulunan dizüstü, özellikle ekranının arkasında alışık olmadığımız bir desen kullanıyor. Genel olarak oldukça ince olan ve 2.4 kg ağırlığı bulunan dizüstü, bünyesinde gelişmiş bir soğutma sistemi barındırıyor. Özel tasarlanmış bu sistem sayesinde dizüstü hem CPU hem de GPU birimlerini ağır yük altında dahi serin tutabiliyor. Altında ve üstünde geniş hava boşlukları yer alan bilgisayar, böylelikle yüksek soğutma performansını kabul edilebilir gürültü değerlerinde tutabiliyor. Özel bir sessiz modu da bulunan Odyssey Z, bu soğutma sistemi nedeniyle klavye ile “touchpad” birimlerini en önünde taşıyor. Bu çoğu kişi tarafından sevilmiyor ancak oyuncular genelde harici klavye ile fare birimlerini tercih ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Odyssey Z’nin teknik detayları da göz dolduruyor

Gücünü altı çekirdekli yeni Intel Core i7 (8. jenerasyon) işlemciden alan dizüstü, 16 GB RAM ve 1 TB NVMe PCIe depolama ile donatılabiliyor. Grafik birimi tarafında 6 GB DDR5 bellekli Nvidia GeForce GTX 1060 Max-P ile karşımıza çıkan dizüstü, buna uygun olarak 15,6 inç ekranında Full HD çözünürlük sunuyor. 54 Wh piliyle oyun değil ama genel kullanımda yeterli bir mobilite sunabilen dizüstü, 1.5 watt gücünde stereo hoparlör sistemiyle geliyor. Bünyesinde normal bir kullanıcının ihtiyacı olduğu tüm tam boyutlu portlara sahip olan dizüstü, profesyonel video düzenleme işlemleri için de yeterince güç sunuyor. Fiyatı henüz açıklanmayan modelin yılın üçüncü çeyreğinde raflardaki yerini alacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Dizüstü bilgisayarları gece şarda bırakmadan önce bir kez daha düşünün