reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, tasarım felsefesini ve konsept ürünleri anlatan özel bir web sitesi hazırladı [Video]

Samsung, son yıllarda özellikle Galaxy serisi akıllı telefonlarına yönelik olarak malzeme kalitesi ve tasarım konusunda birçok eleştiriye maruz kalıyor. Bu eleştirilere bir de kaybedilen patent davaları eklenince Samsung, hem tasarım hem de teknoloji anlamında kendisini ispat etmesi gereken bir marka haline geldi. Firma, oluşan negatif algıyı kırmaya yönelik olarak ilk adımı atarak Samsung’un tasarım felsefesini açıklamayı hedefleyen bir web sitesi oluşturdu.

27 Mart’ta resmi olarak açılacağı duyurulan web sitesi ile hem Samsung’un tasarım ekibinin yürüttüğü çalışmalar hem de en son konsept ürünlere dair bilgiler sunulması planlanıyor. Web sitesinin tanıtımı amacıyla bir adet de video yayınlayan Samsung, kullanıcılarına ve teknoloji severlere ürünlerin tasarım yönünde ne gibi çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu amaçla ne kadar yoğun mesai harcadıklarını anlatarak en büyük rakibi Apple’ın tasarıma yönelik insanlarda yarattığı mükemmeliyet algısını yaratmayı amaçlıyor.

Web sitesi belirttiğimiz üzere henüz aktif değil ancak 27 Mart’tan itibaren design.samsung.com adresinden erişilebilecek. Ne kadar tatmin edici veya algıları değiştirecek etkiye sahip olabileceği ise bu tarihten sonra teknoloji severlerin yorumları ile ortaya çıkacak.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung, tasarım felsefesini ve konsept ürünleri anlatan özel bir web sitesi hazırladı [Video]” için bir cevap

  1. Archy dedi ki:

    Samsung’un tasarım felsefesi: “Evet arkadaşlar, malum yeni bir Galaxy S çıkarmaya daha mecburuz. Şimdi, plan şu; ekranı bir kaç mikrometre büyütelim (artık 6 inçten sonrası phablet olduğu için daha fazla büyütemiyorlar), arka kapağı geçen sefer nokta desenli yapmıştık, bu sefer tırtıklı yapalım, olmadı bir kaç ay sonra deri versiyonunu çıkarır yine ekmeğimizi buluruz.” 🙂