reklamı kapat

POPÜLER

Samsung telefonlarda detaylı ses ayarı yapmayı sağlayan uygulama: SoundAssistant

Son yıllarda piyasaya sürülen akıllı telefonlar, ses kalitesi ve yüksekliği ile müzik severleri memnun ediyor. Samsung’un akıllı telefonları da tatmin edici bir ses kalitesi sunmasıyla biliniyor. Güney Koreli teknoloji devinin yeni uygulaması sayesinde kullanıcılar cihazın ses ayarları üzerinde daha fazla söz sahibi oluyor ve tam olarak istediğine uygun bir ses düzeni ayarlayabiliyor.

SoundAssistant isimli uygulamayla sesle ilgili çok ince ayarlamalar yapılabiliyor. Ekolayzır desteğiyle bas ve tizlerin ayarlanabildiği uygulamada farklı ses profilleri ve değişik senaryolar seçilebiliyor. Bu senaryolar sayesinde örneğin günün belirli bir saatinde sesin nasıl olacağı ayarlanabiliyor. Örneğin gece tüm sesler kapatılırken işte telefonun sessize alınabilmesi ve diğer saatlerde sesin açılması gibi ayarlamalar yapılıyor. Aslında basit gibi görünen bu özellikler bir paket olarak kullanıcıya sunulduğunda oldukça işe yarar hale geliyor.


Uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise ses tuşlarının işlevini değiştirebilmesi. Normalde ses tuşlarına basıldığında medya sesinin kontrolü sağlanıyor. Fakat istendiği takdirde bu tuşları zil sesini artırıp azaltabilecek şekilde ayarlamak mümkün oluyor.

Tüm Samsung cihazlarda kullanılabilen uygulama, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ üyeleri için ayrı bir özellik sunuyor. Bu kullanıcılar telefondaki sesleri farklı çıkıştan verebiliyor. Örneğin oyun oynarken telefondan oyunun sesini duyup aynı anda Spotify’daki müziğin harici hoparlörden çalınması sağlanabiliyor. Her Samsung akıllı telefon kullanıcısının kullanması gereken uygulamalardan biri olan SoundAssistant’ı aşağıdan cihazınıza indirebilirsiniz.