reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ViewFinity S8

Samsung ViewFinity S8 isimli 4K monitör serisi duyuruldu

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni bir monitör serisi duyurdu. Samsung ViewFinity S8 serisi, spesifik bir kitleye hitap ediyor.

Samsung ViewFinity S8 monitör serisi, direkt olarak içerik üreticileri ve tasarım profesyonelleri düşünerek hazırlanmış iki farklı seçenekten oluşuyor. Şimdilik sadece 27-inç (S61B) ve 32-inç (S80PB) boyutlarda hazırlanan ürün, iki versiyonda da 4K çözünürlük sunuyor. Oldukça standart bir tasarıma sahip olan ViewFinity S8 serisi, bir IPS LCD panel üzerine kuruluyor. Bu panel 5 ms tepki süresine, 60 Hz yenileme hızına, DCI-P3 için yüzde 98 kapsamaya ve 1 milyar renk desteğine sahip. 27 inç versiyonunda DisplayHDR 400, 32 inç versiyonunda ise DisplayHDR 600 sertifikaları taşıyan ürün, USB Type-C portu üzerinde bağlı dizüstü bilgisayarları 90W’a kadar şarj edebiliyor. Monitörün bünyesinde aynı zamanda HDMI 2.0, DisplayPort ve Ethernet portu da yer alıyor.

Beraberinde gelen bacağı pivot yani dikey kullanıma destek veren monitör, VESA standardı üzerinden istenilen diğer farklı bacak sistemlerine de rahatlıkla takılabiliyor. Yansımaları önleyen mat bir panel kaplamasına sahip olan ürün, renk konusunda PANTONE desteklerine de sahip. Bu sayede monitör fiziksel bir ürün haline gelecek profesyonel tasarım işleri için de kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ViewFinity S8 monitör serisi ilk olarak Güney Kore merkezli olarak satışa sunulacak. Modelleri ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Yurt dışı fiyatları 27 inç model için yaklaşık 550 dolar, 32 inç model içinse yaklaşık 630 dolar seviyesinde.

Samsung ViewFinity S8 monitör serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle