reklamı kapat

POPÜLER

gear iconx

Samsung’dan AirPods’a yeni rakip geliyor

Apple piyasaya sürdüğü tamamen kablosuz kulaklık AirPods ile birlikte büyük bir başarıya imza attı. Apple’ın en uygun fiyatlı ürünlerinden biri olmasıyla yüksek satış rakamlarına ulaşan AirPods, farklı ekosistem içerisindeki kullanıcıları Apple’ın kendi ekosistemine dahil etme konusunda da çok yardımcı oldu. Samsung da IconX isimli kablosuz kulaklığıyla çıkış yaptı ancak AirPods’un yakaladığı başarıya ulaşamadı. Görünüşe bakılırsa Samsung, bu alanda şansını bir kez daha denemek istiyor. 

Bilindiği üzere Samsung uzun süren çabalarının ardından sanal asistanı Bixby’i Amerika’da kullanıma sundu. Henüz çok yeni sayılan sanal asistanın Samsung’un neredeyse her cihazında kullanılması bekleniyor. Böylece Bixby’nin Samsung’un tüm cihazlarını bir araya getiren ortak bir platform olacağı söyleniyor. Yeni geliştirilen AirPods rakibi kulaklığın da tamamen Bixby odaklı çalışacağı söyleniyor. Tıpkı AirPods’da olduğu gibi Samsung’un yeni kulaklığında da sanal asistan sayesinde sesli komutlarla yönetilebileceği ve istenen şarkıların çalınabileceği belirtiliyor. Ayrıca yine sesli komut sayesinde istenen kişilerin aranabileceği veya internet üzerinden bir konu hakkında aramalar yapılabileceği belirtiliyor. Gürültü engelleme özellikli mikrofonla geleceğ ileri sürülen kulaklığın böylece komutları rahatlıkla anlayabileceği söyleniyor.

Samsung’un heyecan yaratan yeni kulaklığının Samsung Galaxy Note 8 duyurusuyla birlikte karşımıza çıkabileceği iddia ediliyor. Bu iddiaların gerçek olup olmadığını yakında hep birlikte öğreneceğiz.