reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung-Fingers

Samsung’dan dünyanın ilk giyilebilir akıllı eldiveni: Samsung Fingers

Teknoloji devi Samsung bugün yaptığı açıklamayla dünyadaki ilk giyilebilir akıllı eldiven teknolojisini geliştirdiğini açıkladı. Teknoloji severler için esnek Super Emo-LED ekran ve sensörlerle donatılmış Samsung Fingers adlı eldiven insan elinin klasik kullanımını yeni bir yorumla modernleştiriyor.

Advertisement

Samsung-Fingers
Yalnızca 1 gram ağırlığındaki Samsung Fingers eldivenin üzerinde 3 inçlik ultra esnek UHD ekran bulunuyor. 16 MP’lik “gizli” kamerayla gelen bu teknolojik eldiven dünya üzerindeki en iyi selfie deneyimini sunduğunu da iddia ediyor. Gizli kameranın yol açacağı yasal problemler Samsung’un gelecekte daha kaç defa dava edileceğini merak etmemize neden oldu.

5G ve Wi-Fi 902.11wz bağlantı teknolojilerini destekleyen Fingers özel uygulamalarla birlikte geliyor. Örneğin Fingers’ı taktıktan sonra elinize kahve dökerseniz eldiven “Sıcak!” diye bağırıyor veya buz küpleri için “Soğuk!” tepkisini veriyor. Dahası güneş enerjisiyle çalışan Samsung Fingers’ı şarj etmek için tek yapmanız gereken ellerinizi güneşe doğru tutmak.

Samsung-Fingers
Giyileceği ortama göre Tough, Class ve klasik tasarımlarla sunulan Fingers’ın en önemli özelliği ise gündemi her zaman yakından takip eden Samsung’un 1 nisan şakalarından eksik kalmak istemeyen ve espri anlayışını koruyan bir dev olduğunu göstermesi. Teknolojiyi dahiyane (!) bir şekilde kullanan bu konsept Idiocracy‘den fırlamış bir icat gibi görünmüyor mu?