reklamı kapat

POPÜLER

samsung
samsung
samsung

Samsung’un kavisli monitör ailesine üç yeni üye

Samsung, kavisli monitör ailesinin üç yeni üyesini gerçekleştirdiği basın etkinliğinde gün ışığına çıkardı. CF591 (27 inçlik model) ve CF390’ın (23,5 inç ve 27 inçlik modeller) yer aldığı yeni kavisli monitör serisi, hem profesyonel hem de bireysel kullanıcıları hedef alıyor.

Yeni CF591 ve CF390 monitörler, insan gözünün şekline uygun en iyi sunumu sağlamak için daha keskin bir kavis (1800R, 1.800 mm’lik eğim yarıçapına eşdeğer) ve geliştirilmiş resim kalitesi dahil olmak üzere Samsung’un birçok yeni özelliğiyle birlikte geliyor. Full HD çözünürlüğe sahip olan monitörler, 250 nit parlaklık değerine, 4 ms tepki süresine ve 3.000:1 kontrast oranına sahip. 178 derecelik izleme açısı sunabilen monitörlerden CF591’de Samsung’un aktif renk kristali teknolojisi kullanılıyor. Yüzde 119’luk bir sRGB alana destek veren monitör bu özellik sayesinde geleneksel ekranların sağladığından daha geniş renk, ton ve değerler sunuyor.

Samsung’un “Oyun Modu” ise ayarı oyuna göre görüntünün daha açık veya daha koyu görüntülenmesine imkan sağlıyor ve ekran takılmalarını/dalgalanmalarını en aza indiriyor. Yüksek ses performansı için CF591 monitörde iki adet 5 wattlık hoparlörün kullanıldığını da unutmadan söyleyelim. Üç monitörün bağlantı seçenekleri arasında HDMI, D-Sub ve Display Port (yalnızca CF591 için) bulunuyor.

Samsung’un kavisli monitörleri Türkiye’de 799 TL‘den başlayan fiyatla satışa sunulmuş durumda.