reklamı kapat

POPÜLER

Sayfaları asla tükenmeyen bir not defteri: reMarkable [Video]

Eğer not defteri kullanmaya ya da kağıt üzerine yazmaya düşkün biriyseniz sonunda sizin için ideal tablet üretildi!

Kağıt tableti olarak adlandırılan bu ürün kullanıcıların okumasına, yazmasına ve çizim yapmasına olanak sağlıyor. Diğer tabletlerden farklı olan yanıysa gerçekten kağıttan okuma yapıyor veya kağıda yazıyor gibi hissettirmesi. Bu sayede çantanızda taşımak zorunda kaldığınız defterleri, kitapları ve düzensiz kağıt yığınlarının yerini rahatça alabiliyor. Tüm bunları yapabilmek için de CANVAS isminde bir e-ink ekran kullanılıyor.

reMarkable ile birlikte bilgisayar, telefon veya tabletten okuma yaparken ekran ışığından rahatsız olma problemi ortadan kalkıyor. O da bir tablet olmasına rağmen ekran ışığıyla gözünüzü almıyor. Aksine gerçek kağıt ve mürekkep kullanılmış gibi hissettiriyor. Not alırken tıpkı bir kağıda yazar gibi elinizi tabletin üzerine dayayabiliyorsunuz. Bu dokunmatik sistemin bozulmasına neden olmuyor. İstediğiniz içerikleri cihaza aktarabiliyor, yazdıklarınızı bilgisayarınız ve telefonunuzla eş zamanlayabiliyorsunuz. Sanki ders notunun çıktısını almış gibi kenarlara not alıp, istenilen bölgelerin öne çıkarılmasını sağlayabiliyorsunuz. Üstelik kendi çalışmalarınızı kolayca başkalarına da yollayabiliyorsunuz.

8 GB hafızaya sahip bu cihaz 350 gram ağırlığında. Şimdilik sadece PDF ve EPUB formatlarını destekliyor ancak bu durumun ileride değişmesi bekleniyor. Eğer reMarkable için ön sipariş vermek isterseniz cihaza 379 dolara sahip olabilirsiniz. Tabletin fiyatı piyasaya çıktıktan sonra 716 dolar olacağını belirtelim.

VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=34I27KPZM6g