reklamı kapat

POPÜLER

adonit
Adonit

Selfie tutkunlarını mutlu edecek iPhone’larla uyumlu stylus kalem

16 Mayıs 2018

Piyasaya sürdüğü stylus kalemlerle adından söz ettiren Adonit, iPhone kullanıcıları için geliştirdiği stylus kalemi tanıttı. Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya uygulamalarını kullanan kullanıcılara yönelik geliştirilen Snap 2 isimli kalem, not alma ve çizim yapma gibi işlemler için biçilmiş kaftan.

Kalemde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise kamera deklanşör tuşuna sahip olması. Bu tuş sayesinde kullanıcılar selfie çekim gerçekleştirmek istediğinde kalemdeki tuşa basarak kolayca fotoğraf çekebiliyor. MicroUSB üzerinden şarj edilebilen kalem tam dolu pille 12 saate varan kullanım imkanı sunuyor. Kolayca taşınabilirlik içinse iPhone’un arkasına manyetik olarak bağlanabiliyor. Snap 2 stylus kalem, iPhone 6 ve daha yeni iPhone cihazlarıyla uyumlu şekilde çalışıyor. Adonit’in internet sayfası ve Amazon üzerinden piyasaya sürülen kalemin yurt dışı satış fiyatı ise yaklaşık 35 dolar.

Apple’ın iPad’lerle uyumlu stylus kalemi: Apple Pencil

Apple tarafından geliştirilen Apple Pencil, yalnızca iPad Pro modelleri ve bu yıl piyasaya sürülen bütçe dostu iPad modelinde çalışıyor. Hem eğimi hem kuvveti algılaması sayesinde, tıpkı normal bir kalemle yapıldığı gibi çizgi kalınlığını değiştirmek, hafif gölgeler atabilmek ve çeşitli sanatsal efektler yaratabilmek mümkün. Apple Pencil’ın Türkiye satış fiyatı ise 479 TL.

İlginizi çekebilir

iPhone X’u fotoğraf stüdyosuna dönüştüren reklam

YORUMLAR