reklamı kapat

POPÜLER

sharp

Sharp’tan fiyatıyla dudak uçuklatan 8K video kamera

Sharp, 8K çözünürlüklü video kamerasını tanıttı. 24 Temmuz-9 Ağustos 2020 tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılması planlanan Tokyo Olimpiyatları’na yönelik geliştirilen 8C-B60A isimli kamera,  8K video kaydı gerçekleştirebiliyor.

RED Helium Weapon 8K’da kullanılan 35 mm’lik sensörün yer aldığı kamera, Zeiss, Leica ve diğer kamera üreticilerinin objektifleriyle uyumlu şekilde çalışıyor. 7.680 x 4.320 piksel çözünürlüklü kamera, 2 TB’lık SSD paketiyle geliyor. 40 dakika uzunluğundaki 8K videoyu depolayabilen kamerada dosya işlemlerini minimuma indirmek için Grass Valley’in HQX codec bileşenini kullanıyor.

Sharp’ın 8K kamerası 8C-B60A fiyatıyla dudak uçuklatıyor

RED’in ve Sony’nin 8K kameralarında olduğu gibi Sharp’ın 8K kamerasında da yayıncılar için birçok özellik yer alıyor. Profesyonel kameranın fiyatı her güzel şeyin bir bedeli var misali ne yazık ki oldukça yüksek. Yayıncıların ve prodüktörlerin beklentilerini karşılayacak yeteneklerle gelen yaklaşık 5 kilogram ağırlığındaki kameranın yurt dışındaki fiyatı 77 bin dolar olacak.