reklamı kapat

POPÜLER

RED ve Foxconn

İki dev isimden görüntüleme sektörünü değiştirecek çalışma

Profesyonel video kamera denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden RED, Apple’ın iPhone’larını üreten isim olarak bilinen Foxconn ile ortak bir projeye başladı. Bu ortaklığın arkasından gelecek kamera birçok alanı değiştirecek gibi görünüyor.

Biliyorsunuz şu an son tüketiciye yönelik kameralar 4K çözünürlükte video çekebiliyor. Ancak yine biliyorsunuz televizyon sektörü 8K çözünürlüğe geçiyor. 8K çözünürlüğün artması için de daha uygun fiyatlı ve kullanışlı kameraların satışa çıkması gerekiyor. İşte RED ve Foxconn’un bunun için bir araya geldiği söyleniyor. Resmi ağızlardan gelen bilgilere göre ikili mevcut 8K kameraların üçte biri fiyata ve boyuta sahip bir kamera satışa sunmak istiyor. Bunun için ortak görüşmeler yaptığı belirtilen firmalar, gerçekten heyecan verici bir çalışma içerisinde görünüyor. Hali hazırda RED‘in kameralarda kullandığı bazı devreleri üreten Foxconn, Sharp’ın büyük bölümünü satın aldıktan sonra kamera alanındaki kabiliyetini artırmış durumda. Yani artık sektörde daha fazla söz alabilecek gücü elinde bulunduran firma, zamanında GoPro‘dan da hisse almış bir isim. Yani bu alana büyük önem veren üretici, 8K‘ya geçişi herkes için mümkün kılacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“RED ve Foxconn”

Bu ikilinin üreteceği 8K kameranın şu an hiçbir detayı bulunmuyor. Elde her zaman kullanılabilecek boyutlarda olmasıyla fark yaratacak gibi duran ürün, fiyatıyla da kullanıcıları aşırı zorlamayacak gibi görünüyor. Seri üretim ile bunu yapmak mümkün görünürken, gerçekten heyecan verici bir model yolda gözüküyor.