reklamı kapat

POPÜLER

sharp

Sharp’tan 600 ppi piksel yoğunluğuna sahip ekranlar geliyor

Japon elektronik devi Sharp, sektördeki en yüksek çözünürlüklü tablet ve akıllı telefon ekranlarını üretmeye hazırlanıyor. 600 PPI piksel yoğunluğuna sahip ultra teknolojik ekranlarıyla mobil cihaz ekranlarında liderliği kapmayı planlayan Sharp, üretime önümüzdeki sene başlayacak.

Quad HD (QHD) ekranların mobil cihazlarda giderek yaygınlaşacağına ilişkin haberler gelirken Sharp’ın girişimi çok da şaşırtıcı değil aslında, ancak Sharp piksel yoğunluğunu da 600 PPI seviyesine çekerek rakiplerine fark atacak gibi görünüyor. Sharp’ın bu girişimiyle tahtı sallantıda olan Oppo Find 7’de 538 ppi piksel yoğunluğuna sahip 5,5 inçlik Quad HD ekran bulunuyor.

sharp
Ekranların PPI yoğunluklarının karşılaştırması

Akıllı telefonlar için 5,5, tablet serileri içinse 7 ila 9 inçlik ekranlar üreteceğini açıklayan Sharp, yeni ekranların 4K içeriği görüntülemeye imkan verecek ölçüde berrak olacağını da iddia ediyor.

2015’te piyasaya sürülmesi beklenen ekranların kullanıcılar için büyük fark yaratıp yaratmayacağı meçhul. 538 PPI ile 600 PPI piksel yoğunluğu arasındaki farkı görebilecek kadar kuvvetli gözlere sahip kullanıcılar var mıdır?