reklamı kapat

POPÜLER

Shazam çevresindeki tüm nesnelerle ilgili bilgi verebilecek

Radyoda duyduğumuz bir müziğin ya da bir mağazada denk geldiğimiz şarkının adının ne olduğunu öğrenmemizi ve sevdiğimiz şarkıları satın almamızı sağlayan Shazam, müziğin de ötesine geçerek çevremizeki tüm nesneleri tanımlayabilir hale geliyor.

Shazam’ın geleceği hakkında önemli ipuçları veren CEO Rich Riley, Reuters’a verdiği röportajda halihazırda Shazam’ın çok iyi noktada konumlandığını ve şirketin amacının daha da ileriye gitmek olduğunu belirtti. İleride uygulamanın yalnızca şarkıları değil, hayatımızdaki her nesneyi tanımlayacağına dikkat çeken Riley, “Shazam’ın ünlü mavi butonu yerini korumaya devam edecek ancak artık çok daha fazla özelliğe sahip olacak” sözleriyle uygulamanın oldukça gelişeceğini dile getirdi.

Yeni sistemle birlikte örneğin kullanıcı bir filmin kutusunu uygulamaya okuttuğu anda film içerisinde yer alan müzikleri görebiliyor ve satın alabiliyor. Aynı şekilde bir çikolatanın kabını uygulamaya okutursa bu çikolatayla ilgili bilgiler de elde edebiliyor. Yapı itibariyle Google Glass‘ın mantığını uygulamaya sığdırmak isteyen Shazam’ın yeni özelliklerine ne zaman kavuşacağı henüz bilinmiyor.

İLGİLİ HABERLER