reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat Plus

Snap, ücretli “Snapchat Plus” abonelik paketini duyurdu

Snap, sosyal medyanın geride kalan ismi Snapchat için ücretli bir abonelik üzerinde çalışıyordu ve bu paket bugün itibariyle geldi.

İlk olarak Alessandro Paluzzi tarafından bulunan kanıtlar ve Snap sözcüsünün açıklaması ile gündeme gelen Snapchat Plus aboneliği, resmi duyuru ile netlik kazandı ve açıklamaya göre aylık 4 dolarlık bir fiyata sahip. Servisin çok sıkı kullanıcıları için getirilen bu abonelik paketi, bu hafta içerisinde ilk olarak ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri merkezli olarak aktif ediliyor. Daha sonra Türkiye dahil birçok diğer ülkeye de gelmesi beklenen “Plus,” kullanıcılara test aşamasında olan çıkmamış bazı yeni özelliklere erken erişim imkanı tanıyor. Bazı deneysel özelliklerin önceden denenmesine de imkan tanıyacak paket, uygulama simgesinin değiştirilmesine izin veriyor, hikayeleri kimin tekrardan izlediğini gösteriyor ve sohbet penceresinin üstüne favori arkadaşların “en iyi arkadaş” olarak sabitlenmesinin önünü aralıyor.

İlginç olarak ücretli aboneler reklam görmeye devam ediyor. Firma ana gelirlerinin reklam olmaya devam edeceğini aktarıyor ve ücretsiz bir sosyal medya platformu için bu sürpriz olmuyor. Son dönemde ücretli üyelik konusunda en çok gündeme gelen isim Telegram. Kaçıranlar için WhatsApp karşısında sürekli olarak büyüyen Telegram, maddi olarak sürdürülebilir bir gelecek için ücretli bir abonelik paketi kullanıma sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aylık fiyatı 5 dolar olan ücretli Telegram paketi, TL olarak iOS tarafında aylık 95 TL fiyata sahip. Firma paket için şunu aktarıyor: “Telegram şu anda 700 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Bunu kutlamak için Telegram Premium‘u kullanıma sunuyoruz. Bu abonelik, Telegram’ı desteklemenize yardımcı olur ve özel ek özelliklere erişmenizi sağlar. Mevcut tüm Telegram özellikleri ise herkes için ücretsiz kalacak.” Premium paket için sunulan özelliklere buradan ulaşabilirsiniz.

Snapchat Plus yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın