reklamı kapat

POPÜLER

snapchat

Snapchat’in son güncellemesi “ödünç” alınacak yeniliklerle dolu

Snapchat son zamanlarda sevilen özelliklerinin farklı sosyal platformlar tarafından ödünç alınmasıyla sık sık gündeme geliyordu. Gençlerin favorisi olan mecra eklenen son eklenen özelliklerle birlikte rekabetten geri kalmayacak gibi görünüyor.

Yapılan son güncelleme ile birlikte artık Snapchat üzerinden grup sohbeti yapmak mümkün olacak. Tabii bu sohbet mecranın havasına uygun bir şekilde 24 saat içinde silinecek. Bir grup sohbetinde maksimum 16 kişi olabilecek. Gönderilen mesajlar bir kere açılıp, bir kere de yeniden oynatılabilecek. Tabii güncelleme ile gelen yeni özellikler sadece grup sohbeti ile sınırlı değil. Kısa bir süre önce kullanıcıların kendi filtrelerini yapmasına olanak sağlayan Snapchat şimdi de “makas” özelliği getiriyor. Böylece artık snaplerden çıkartmalar üretip bunları kendi mesajlarınızda kullanmanız mümkün. Son olarak Shazam uygulamaya entegre hale getirildi. Böylece snaplerde yer alan şarkıların ismini belirlemek öncekinden çok daha kolay olacak. Bunun için uygulama içindeki Shazam butonuna basmak yeterli olacak.

İlgi uyandıran yeni özelliklerin yer aldığı bu güncelleme App Store‘dan indirilebilir. Android kullanıcılarının ise bu özelliklerin bazıları için bir süre daha beklemesi gerekecek.