reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Pocophone F1
Xiaomi Pocophone F1

Snapdragon 845 işlemcili en ucuz telefon “Xiaomi Pocophone F1” için ilk inceleme

Xiaomi‘nin 22 Ağustos tarihinde resmi olarak lanse edeceği POCO markasından çıkan ilk telefonu Pocophone F1, incelemelere konu olmaya başladı.

Oldukça merak edilen Xiaomi Pocophone F1 için ilk inceleme çok erken de olsa Android Authority sitesinden geldi. Telefonu erkenden deneme şansı elde eden siten, resmi duyuru için geriye bir sürpriz bırakamışa benziyor. Baktığımız zaman kutusundan Android 8.1 üzerinde çalışan MIUI 9.6 ile çıkan telefon, bir ekran çentiğine sahip. Ancak bu çentik yazılımsal olarak kapatılabiliyor. Çerçeveleri biraz kalın sayılan model, söylendiği kadarıyla tam olarak bitmemiş yazılıma rağmen çok hızlı çalışıyor. Xiaomi’nin de bu hız konusuna oldukça ağırlık verdiği görülüyor. Daha düşük fiyat için plastik bir arka bölümle geldiği belirtilen model, yine de metal bir kasaya sahip. Yani sağlamlık konusunda bir sorun olmayacağı görülüyor. Pil ömrünün yeterince iyi olduğu söylenen Xiaomi Pocophone F1, yüz tanıma özelliğini de beraberinde getiriyor. Güzel ışıkta iyi fotoğraflar çektiği belirtilen F1, söylendiği kadarıyla bu tarafta birçok soruna sahip deniyor. Bunların yazılımsal olarak çözülebileceği açıklanıyor. Yaklaşık olarak 430 euro seviyesinde raflardaki yerini alacak Xiaomi Pocophone F1, Türkiye için de büyük önem arz ediyor. Güncel kur ile durum biraz zor olsa da telefon fiyat performans konusunda çok iddialı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Pocophone F1

Çentik kapalıyken telefon böyle gözüküyor

Xiaomi Pocophone F1’in teknik özelliklerine bakarsa

Model dediğimiz gibi gücünü popüler Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Bu işlemciyi sıvı soğutma sistemiyle serin tuttuğu belirtilen model, 5,99 inç boyutunda IPS bir ekran üzerine kuruluyor. FullHD+ çözünürlükteki bu ekranın, 18:9 en-boy oranına sahip olduğu görülüyor. Model ile kişilere 6 GB RAM / 64 GB, 6 GB RAM / 128 GB ile 8 GB RAM / 256 GB olmak üzere üç farklı versiyon sunulacağı belirtiliyor. Tam 4.000 mAh kapasitesinde bir pile sahip olacağı belirtilen model, Quick Charge 4.0+ hızlı şarj desteğini beraberinde getiriyor. Xiaomi Pocophone F1, arkasında 12 + 5 megapiksel çiftli kamera kurulumu taşıyor. Cihazın önünde ise 20 megapiksel kameranın bulunduğu belirtiliyor. Ön kameranın diyafram değeri F2.0 olarak görünüyor.

İlgili Video

Modelin kutusundan bunlar çıkıyor