reklamı kapat

POPÜLER

Snapdragon 875

Snapdragon işlemcilerin arkasındaki isim Qualcomm kendi oyun telefonlarını mı geliştiriyor?

Mobil dünyanın en popülerleri olan Snapdragon işlemcilerin arkasındaki isim Qualcomm kendi oyun telefonları geliştiriyor olabilir.

Qualcomm, mobil dünyanın en önemli ismi olmasına rağmen kendi akıllı telefonlarını üretmiyor. Ancak bu yakında değişebilir. En azından kaynakların duyumları bu yönde. Söylendiği kadarıyla şirket Asustek Computer ile ortak bir çalışma yapıyor ve bunun arkasında bir oyun telefonu yer alıyor. Hatta kaynaklar burada bir değil birden fazla oyun telefonunun yolda olabileceğini iddia ediyor. Bu da gerçekten ilginç görünüyor. 2020 sonunda tanıtılacağı aktarılan telefon / telefonların, henüz ne sunacağı bilinmiyor. Ancak model ya da modellerin 5 nm Snapdragon 875 işlemci üzerine kurulacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Qualcomm, 5nm Snapdragon 875 işlemcisini de yıl sonunda tanıtacak

5 nm üretim sürecinden çıkacak Snapdragon 875 işlemci modeli yapılan resmi paylaşıma göre resmi olarak 1 Aralık tarihli Qualcomm Tech Summit etkinliğinde resmi olarak lanse ediliyor. Sızan bilgilere göre işlemci yeni Kyro 865 çekirdekleri üzerine kuruluyor ve 1.250 GFLOPS gücünde Adreno 660 GPU taşıyor. Qualcomm X60 5G modemi entegre taşıyacağı da söylenen iddialı işlemci, Adreno 665 VPU, Adreno 1.095 DPU ve Spectra 580 ISP ile karşımıza çıkacak açıklaması yapılıyor. Snapdragon 875 aynı zamanda 100W hızlı şarj sistemlerine de destek veriyor. Bu da yeni amiral gemilerinde 100W’ın birçok firma için standart olacağını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefon arayüzü MIUI 12