reklamı kapat

POPÜLER

Sony Cybershot ailesi yeni üyelerle genişliyor

Cybershot ailesine eklenen yedi yeni üye ile birlikte Sony’nin ürün gamı genişlemeye devam ediyor. Tanıtılan fotoğraf makineleri arasında dikkat çeken ilk ürün, suya, toza ve soğuk hava koşullarına dayanıklı olan DSC-TX20. 5 metre su altında fotoğraf çekebilen makine, -10 derece hava sıcaklığında bile sorunsuzca işlevini yerine getiriyor. Dayanıklı kasa yapısı sayesinde, 1,5 metre yükseklikten düşse dahi sorunsuz çalışmaya devam ediyor. 16,2 megapiksel çözünürlüğünde Exmor R CMOS sensöre sahip olan cihazın, geniş açılı 4x optik zoomun yanında 8x dijital zoom özelliğine sahip. Arka tarafında bulunan 3 inçlik LCD dokunmatik ekranı ve optical steady shot aktif modu sayesinde titremeyi azaltarak, çektiğiniz fotoğrafların bulanık çıkmasını önlüyor. Video çekimlerinde ise her hareketi otomatik olarak düzeltiyor, böylece özellikle zoom yaparken çoğu cihazda yakalaması imkansız hale gelen ayrıntıları çekme imkanı sunuyor. Mayıs ayında satışa çıkması beklenen cihazın satış fiyatı ise 330 dolar.
sony hx 200v
DSC-HX200V modelinde ise DSLR tarzı kontroller, Full HD video çekim özelliği ile birlikte geliyor. Büyük bir cüsseye sahip olan cihaz 30X optik zoom destekleyen bir lense sahip. HX 200V modeli üstün ses kayıt teknolojisi, yüksek hızlı otofokus ve 3D çekim gibi özellikleri onu cazip bir seçenek haline getiriyor.
wx100
DCC-WX100 modeli farklı renk seçenekleriyle birlikte tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Dünyanın 10x optik zoom desteğine sahip fotoğraf makineleri içinde en hafif ve en küçük kamerası olduğu belirtilen cihaz, geniş açıdan makroya kadar farklı çekimler yapabilme imkanı sunuyor. 18,2 megapiksel çözünürlüğünde CMOS sensöre sahip olan cihazla Full HD videolar kaydedebiliyorsunuz.
hx 20 v
Diğer bir model olan DSC-HX20V orta sınıfı gözüne kestirmiş durumda. İki farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak olan cihazın özellikle seyahat etmeyi seven kullanıcılar için tasarlanmış. Ürünün diğer modellerinde sahip olduğu hızlı otofokus özelliği, 20x optik zoom ve AVXHD Full HD videoları kaydedebilme olanakları sunuyor. Bu kamerada Exmor R CMOS sensörü sayesinde 18,2 megapiksel çözünürlüğünde keskin fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Yeni tasarlanan Bionz görüntü işlemcisi ile birlikte yüksek çözünürlüklü fotoğrafları kaliteleri bozulmadan ve düşük noise değerleriyle çekilmesini ve seri bir tepki süresi sağlıyor.

YORUMLAR