reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den NEX serisine de iki yeni model: NEX-7 ve NEX-5N

Sony, NEX serisine eklediği yeni makinelerle en üst kalite görüntüleme teknolojisini, yaratıcı ve kolay kullanılabilen seçeneklerle bir araya getiriyor. Bu makinelerden biri olan magnezyum alaşımlı NEX-7, yeni geliştirilen Exmor APS HD CMOS sensörü sayesinde 24,3 megapiksel çözünürlük sunuyor. Sony BIONZ görüntü işlemcisinin de katkısıyla ultra hızlı çekim tepkisine kavuşan olan makine, bu segmentteki birçok rakibi gibi Full HD video kaydı da yapabiliyor.
Sony NEX-7
Geliştirilen AF, Object Tracking özelliği sayesinde hedeflenen nesneyi devamlı ve düzgün bir şekilde odakta tutuyor. Nesne hareketli olsa dahi netlik bozulmuyor. Sony’nin TRINAVI adını verdiği kontrol mekanizması, makinenin üzerindeki iki teker ve arka yüzdeki üçüncü tekerle tüm ayarların ve kontrollerin yapılmasına imkan tanıyor. Bu tekerler sayesinde çekim esnasında DSLR’lardaki gibi esnek ve hassas ayarlar yapılabiliyor. NEX-7, TruFinder adını taşıyan, dünyanın ilk XGA OLED vizörüne de sahip. Canlı, detaylı ve yüksek kontrastlı görüntüler veren bu vizör, optik vizörlere kıyasla çok daha etkin bir alanın görüntülenmesini sağlıyor.
Sony NEX-7
NEX-7’nin arka yüzünde 3 inç büyüklüğünde dokunmatik olmayan bir LCD ekran bulunuyor. Yukarıdan 90, aşağıdan 45 derecelik görüntüleme açısına sahip olan ekranda kulanılan TruBlack teknolojisi, yüksek kontastlı keskin görüntüler veriyor ve yansımaların önüne geçiyor. Makine, enstantane öncelikli sürekli çekim modunda saniyede 10 kare fotoğraf çekebiliyor. Video kaydında ise Full HD video çözünürlükte 50p ve 25p kare oranıyla video kaydı yapabiliyor.
Sony NEX-7

TEKNİK ÖZELLİKLER
Çözünürlük: 24,3 megapiksel
Sensör: Exmor APS HD CMOS
Görüntü İşlemcisi: BIONZ
ISO: 100-16.000
Video: 1920×1080 @ 50p/50i
Ekran: 3 inç TFT LCD
Vizör: 1,3 cm XGA OLED
Hafıza: Memory Stick, SD
Bağlantılar: USB, HDMI
Boyutlar: 119,9 x 69,9 x 42,6
Ağırlık: 290 gr (Yalnızca gövde)

SONY NEX-5N’ın detayları için buradan buyurun

YORUMLAR