reklamı kapat

POPÜLER

Symbian Belle’li Nokia 600, 700 ve 701 Hong Kong’da tanıtıldı

Nokia ile Microsoft iş birliğinin duyurulmasından bu yana merakla Windows Phone 7’li telefonları bekliyoruz ama Nokia ısrarla Symbian’lı, MeeGo’lu cihazlarla karşımıza çıkıyor. Bugün Hong Kong’da düzenlenen etkinlikle duyurulan üç yeni telefon da Symbian’lı. İşletim sisteminin en güncel sürümü Bella’yı kullanan telefonların üçünde de NFC paylaşım ve eşleme özelliği ile Nokia’nın şimdiye kadarki en kişiselleştirilmiş kullanıcı arayüzü bulunuyor. Nokia 700, Nokia 701 ve Nokia 600 modellerinin her biri kendine has özelliklere de sahip.

Nokia 700
Nokia 700
100 x 50,7 x 9,7 mm boyutları, 96 gram ağırlığı ve yalnızca 50 santimetreküplük hacmiyle 700, Nokia’nın ve hatta dünyanın en küçük monoblok dokunmatik akıllı telefonu. 1 GHz hızında işlemciye sahip olan telefonun 3,2 inç büyüklüğünde ClearBlack ekranı bulunuyor. 2GB’lık dahili hafızası, harici kartlarla 32 GB daha artırılabiliyor. Çevre dostu materyallerin kullanıldığı kasası ve pil tüketimini azaltan özellikleriyle oldukça çevreci olan telefon, LED flaşlı 5 megapiksellik kamerasıyla HD video kaydı da yapabiliyor. (270 euro)

Nokia 701
Nokia 701
Dünyanın en parlak ekranı olduğu iddiasındaki 3,5 inçlik ClearBlack ekrana sahip olan 701, tasarım olarak popüler Nokia modeli C7’nin izinden gidiyor. Nokia 701 de 700 modelindeki gibi 1 GHz işlemciyle çalışıyor. 8 megapiksel çözünürlük sunan çift LED flaşlı kamerası bulunuyor ve bu kamera HD video kaydı yapabiliyor. Telefonun dahili hafızası 8 GB. (290 euro)

Nokia 600
Nokia 600
Nokia’nın bu modeli çıkardığı sesin yüksekliğinden ötürü markanın telefonları arasında en yüksek sesli akıllı telefon olma unvanını elinde bulunduruyor. Müziksever kullanıcıların hayallerini süsleyecek bir şekilde 60 saat kesintisiz müzik keyfi sunan 700, bu anlamda da tam bir parti telefonu. Telefonun işlemcisi 1 GHz, dahili hafızası ise 2 GB. LED flaşlı 5 megapiksellik kamerası, kaliteli fotoğrafların yanı sıra HD video kaydı için de kullanılabiliyor. (180 euro)

Symbian Belle
Symbian Belle
Yavaş yavaş miadını dolduran bir işletim sistemi Symbian, yeni makyajlarla yoluna devam ediyor. Anna’nın ardından gelen Belle güncellemesi de sunduğu yeni görsel özelliklerle kullanıcılara daha özgün bir arayüz sunmayı amaçlıyor. Belle sürümüyle telefonların 3 olan ana ekran sayısı 6’ya çıkıyor. Bu sayfaların daha hareketli olabilmesi için de 5 farklı boyutta daha esnek “live widget”lar sunuluyor. Açılır menü ve görev çubuğu, herhangi bir sayfadan bildirimlere ulaşabilmeyi kolaylaştırırken internet deneyimini de daha iyi bir hale getiriyor.

İLGİLİ HABERLER